Specjalne piwo na cześć papieża Franciszka

Specjalne piwo na cześć papieża Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
capemaybrewery.com / pk

Wizyta Franciszka w Stanach Zjednoczonych zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Amerykanie postanowili wprowadzić do obrotu specjalne piwo. Na cześć papieża.

Piwo ma nosić nazwę #YOPO, czyli "You Only Pope Once" i początkowo miało zostać wytworzone z argentyńskiego chmielu. Rozważano również wprowadzenie do niego specjalnych składników, takich jak yerba mate. Niestety, sprowadzenie do Stanów Zjednoczonych egzotycznych składników jest bardzo trudne.

Ostatecznie zdecydowano się na użycie dziewięciu, amerykańskich odmian chmielu ale bardzo wysokiej jakości. Każda z nich została wyróżniona tytułem "zwycięzcy" przez amerykańskie Stowarzyszenie Piwowarów.

#YOPO ma być gotowe 21 września i wprowadzone do obrotu na terenie Filadelfii i New Jersey.

Na pomysł przygotowania "papieskiego piwa" wpadła firma Cape May Brewing Company, prowadzona przez grupę pasjonatów tego trunku. Cape May to mały browar, wytwarzający lokalne piwo, dystrybuowane na obszarze South Jersey i w Filadelfii.


KWADRANS UWAŻNOŚCI. ĆWICZENIA DUCHOWE
Wojciech Werhun SJ

Potrzebujesz zwolnić? Daj sobie kwadrans. Czas tylko dla siebie. Żeby się zatrzymać. Żeby odkryć prawdę o sobie. Żeby znaleźć to, czego pragniesz. 49 ćwiczeń na uważność to indywidualny program rozwoju osobistego i duchowego. Nauczysz się trwać w obecności Boga, staniesz się kimś wdzięcznym i świadomym siebie. Każdy etap ćwiczeń wprowadzi Cię na głębszy poziom relacji z Bogiem i samym sobą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Specjalne piwo na cześć papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.