Tak wyglądała przeprowadzka abpa Jędraszewskiego

Tak wyglądała przeprowadzka abpa Jędraszewskiego
(fot. Archidiecezja Łódzka)
Archidiecezja Łódzka / pk

W poniedziałek 23 stycznia abp Marek Jędraszewski wyruszył w drogę Krakowa. Nowy metropolita postanowił odbyć podróż własnym samochodem, przewożąc przy okazji swoje rzeczy osobiste.

Trzeba przyznać, że widok uśmiechniętego hierarchy w wypełnionym po brzegi samochodzie budzi sympatię i przywołuje na myśl styl papieża Franciszka, który również lubi się poruszać swoim własnym pojazdem.

Tak wyglądała przeprowadzka abpa Jędraszewskiego - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Archidiecezja Łódzka)

Tak wyglądała przeprowadzka abpa Jędraszewskiego - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. Archidiecezja Łódzka)

Tak wyglądała przeprowadzka abpa Jędraszewskiego - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. Archidiecezja Łódzka)

Jak napisała na swojej stronie Archidiecezja Łódzka, abp Jędraszewski po dotarciu na Franciszkańską 3 w Krakowie udał się do kaplicy na chwilę osobistej modlitwy. Następnie w sali Okna Papieskiego spotkał się ze swoimi współpracownikami.

- Arcybiskup był wyraźnie wzruszony. W krótkim przemówieniu podziękował za serdeczne przywitanie oraz udzielił zebranym błogosławieństwa - opisał rzecznik archidiecezji krakowskiej, ks. Piotr Studnicki.

W ciągu najbliższych dni nowy metropolita zajmie się rozpakowywaniem swoich rzeczy i przygotowywaniem do objęcia urzędu.

Uroczysty ingres aba Marka Jędraszewskiego odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 11:00. W niedzielę rano nowy metropolita odprawi mszę dla chorych w kaplicy klasztornej w krakowskich Łagiewnikach, a następnie udzieli wywiadu dla programu "Między ziemią i niebem". Po południu weźmie udział w zakończeniu Tygodnia o Jedność Chrześcijan w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tak wyglądała przeprowadzka abpa Jędraszewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.