William "Bill" Shakespeare, pierwszy Brytyjczyk zaszczepiony preparatem Pfizera pomylony ze słynnym pisarzem

William "Bill" Shakespeare, pierwszy Brytyjczyk zaszczepiony preparatem Pfizera pomylony ze słynnym pisarzem
fot. Depositphotos
PAP / pk

"Jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury" - mówiła zasmucona prezenterka, dodając, że był on "jednym z najważniejszych pisarzy anglojęzycznych, dla niej osobiście mistrzem".

Argentyńska prezenterka TV, informując o ubiegłotygodniowej śmierci 81-letniego Williama Shakespeare, pierwszego Brytyjczyka zaszczepionego preparatem Pfizera, pomyliła go ze zmarłym w 1616 r. słynnym pisarzem o tym samym nazwisku.

Śmierć Williama "Billa" Shakespeare trafiła na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii po tym, jak został on pierwszym Brytyjczykiem i drugą osobą na świecie, która otrzymała szczepionkę Pfizer w grudniu 2020 roku.

Staruszek z Warwickshire w Anglii zmarł w ubiegłym tygodniu na udar, o czym postanowiła poinformować widzów argentyńskiego Canal 26 prezenterka Noelia Novillo.

DEON.PL POLECA

"Jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury" - mówiła zasmucona Novillo, dodając, że był on "jednym z najważniejszych pisarzy anglojęzycznych, dla niej osobiście mistrzem".

Małżonka zmarłego powiedziała stacji BBC, że uwielbiał on muzykę, a w szczególności jazz. Po zabawnej wpadce prezenterki Canal 26 w mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się żarty na ten temat. Ironizowano m.in., że argentyńska prezenterka zapewne zapytałaby małżonkę Williama "Billa" Shakespeare podczas wywiadu, dlaczego jej małżonek nie napisał niczego nowego od przeszło 400 lat.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

William "Bill" Shakespeare, pierwszy Brytyjczyk zaszczepiony preparatem Pfizera pomylony ze słynnym pisarzem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.