Nastolatkowie 16+ niechętni wobec szczepień

Nastolatkowie 16+ niechętni wobec szczepień
Fot.: Esbenklinker/depositphotos.com
RMF24/tkb

Serwis RMF24.pl za ministrem Dworczykiem podał, że zainteresowanie szczepieniami wśród osób w wieku 16-17 lat "jest niewielkie". "Będziemy nad tym pracować realizując kampanię profrekwencyjną" - miał powiedzieć podczas konferencji prasowej.

Od północy, 17 maja, do szczepienia zgłosiło się nieco ponad 40 tysięcy osób, "nie chcę podać dokładnego procentu, bo nie chcę popełnić błędu, ale jest wyraźnie mniejsze zainteresowanie (szczepieniami wśród grupy 16- i 17-latków - przyp. red.) niż innych roczników" - poinformował Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Być może jest to spowodowane koniecznością wyrażenia zgody na szczepienie przez rodziców bądź opiekunów prawnych - wskazują komentatorzy polityczni. Obecnie tylko jedna szczepionka została dopuszczona do stosowania u osób 16- i 17-letnich. To preparat koncernu Pfizer/BioNTech.

Źródło: RMF24/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
27,93 zł
39,90 zł

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo – to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu...

Skomentuj artykuł

Nastolatkowie 16+ niechętni wobec szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.