Młody strażak uratował sześć osób z płonącego budynku. Był już po służbie

Młody strażak uratował sześć osób z płonącego budynku. Był już po służbie
Fot. depositphotos.com
polskatimes.pl / tk

Służący w jednostce PSP w Żywcu mł. kpt. Piotr Talik będąc już po służbie uratował czworo dzieci i dwoje dorosłych z budynku, którego poddasze trawił ogień. Ponadto mężczyzna pomógł strażakom, którzy przybyli na miejsce.

Do pożaru budynku doszło we wtorek, 25 stycznia. Strażak „przejeżdżając samochodem ze swoją siostrą, zauważył wydobywający się dym z poddasza budynku mieszkalnego. Zatrzymując się w bezpiecznej odległości, postanowił sprawdzić co się dzieje. W tym celu udał się do budynku i zauważył wewnątrz mieszkańców, czworo dzieci w wieku od 2 do 8 lat oraz dwie osoby dorosłe. Natychmiast wraz ze swoją siostrą pomógł w ewakuacji wszystkich osób w bezpieczne miejsce” - informuje Komenda Powiatowa PSP w Żywcu.

Niezwykła pomoc strażaka

„Niezwłocznie podjął działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru, zamykając drzwi i okna w budynku, a następnie poinformował o pożarze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów pomagał przy rozwijaniu linii gaśniczej z uwagi na brak możliwości bezpośredniego dojazdu pojazdami do budynku” – czytamy w komunikacie.

W wyniku pożaru poszkodowany został mężczyzna, który próbował gasić ogień. Zatruł się dymem i tlenkiem węgla. Pozostali mieszkańcy nie doznali żadnych obrażeń. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu strażaka Piotra Talika udało się uratować mieszkańców oraz budynek mieszkalny.

Źródło: polskatimes.pl / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Młody strażak uratował sześć osób z płonącego budynku. Był już po służbie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.