Pożar w Kolorado strawił setki domów. Oszczędził figurę Maryi

Pożar w Kolorado strawił setki domów. Oszczędził figurę Maryi
(Fot. pl.depositphotos.com)
CNA/AFP/AP/dm

Wśród tlących się niedopałków swojego domu, który spłonął w wyniku pożaru, Tom Greany znalazł nadzieję. Posąg Maryi, który mężczyzna i jego żona Kat umieścili przed ich domem, pozostał nietknięty.

Odległe od Denver o około 30 km miasta Superior i Louisville, liczące ok. 13 tys. mieszkańców, spowiła chmura ciemnego dymu.

Z powodu pożaru, jaki nawiedził pod koniec grudnia stan Kolorado, wszystkich mieszkańców obu miast objęto nakazem ewakuacji. Pożar w środku sezonu wakacyjnego jest obecnie przedmiotem śledztwa.

W samym stanie Kolorado, ewakuowano 33 tys. osób. W hrabstwie Boulder spłonęło kilkaset domów i ponad 650 hektarów terenów zielonych. Wysoka jak na tę porę roku temperatura, silne wiatry i susza sprzyjały rozprzestrzenianiu się ognia.

Większość domów w Louisville zostało zniszczonych przez pożar, który dodatkowo wzniecał wiatr, który przekraczał 160 km na godz. 

DEON.PL POLECA

Archidiecezja Denver poinformowała na swojej stronie internetowej, że ewakuowani zostali mieszkańcy dwóch parafii - St. Louis w Louisville i Najświętszego Serca Maryi niedaleko Boulder.

W wyniku pożaru, jaki spustoszył Louisville rodzina Greanów straciła dom. Posąg Maryi, który Tom i jego żona Kat umieścili przed ich domem, pozostał nietknięty. Jedynie sadza pokryła jego prawą stronę.

- Wokół posągu spadały cegły, niektóre nawet go uderzyły, ale figura nawet się nie przewróciła - napisał Tom w mediach.

Mężczyzna zaznacza, że to, że posąg Maryi nie został zniszczony ani naruszony, jest dla niego znakiem opieki i ochrony Boga. Tom dodaje, że choć jego rodzina wszystko straciła, doświadczył Bożego pocieszenia za wstawiennictwem Maryi. Jest przekonany, że Święta Rodzina opiekuje się nim i jego bliskimi.

Tom i jego żona Kat Grean liczą na to, że Maryja będzie wstawiała się za nimi o potrzebne łaski, kiedy zaczynają odbudowywać swoje życie.

Sprawę opisał portal catholicnews.com.

CNA/AFP/AP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pożar w Kolorado strawił setki domów. Oszczędził figurę Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.