5 muzycznych hitów, które podbiły wasze serca w 2016 roku

5 muzycznych hitów, które podbiły wasze serca w 2016 roku
(fot. shutterstock.com / aj)
youtube.com / pk

To najbardziej poruszająca muzyka minionego roku. Każdy z tych utworów wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Posłuchajcie ich jeszcze raz.

1. "Baba Yetu" w wykonaniu Alexa Boyé oraz chóru i orkiestry Brigham Young University

"Baba Yetu" to kultowy utwór Christophera Tina, wykorzystany m.in. w intro gry Civilization IV. Choć został nagrany 2005 roku, cały czas zachwyca i inspiruje ludzi na całym świecie, którzy nagrywają jego nowe covery.

Warto pamiętać, że "Baba Yetu" to w języku Suahili "Ojcze Nasz", a słowa jednego z najsłynniejszych soundtarcków na świecie to dosłowne tłumaczenie Modlitwy Pańskiej.

2. "Dziwny jest ten świat" Niemena w armeńskim X-Factor

Davit Chaxalyan z Armenii zachwycił publiczność i jury popularnego tv-show polską wersją znanego utworu Czesława Niemena.

Gdy Chaxalyan powiedział, że zaśpiewa utwór polskiego muzyka, jury i publiczność zareagowały śmiechem. Ale gdy w 5:45 minucie zaczął w końcu śpiewać, rozległy się brawa.

Zobaczcie niezwykły występ armeńskiego wokalisty.

3. 3-latka śpiewa o miłości, jaką obdarzył ją Jezus

Posłuchajcie fenomenalnego śpiewu 3-letniej Claire Ryann, która w przepięknej balladzie śpiewa o wydarzeniach z ogrodu Getsemani.

4. Występ, który przeszedł do historii The Voice of Poland

To bez wątpienia jeden z najbardziej niezwykłych utworów, zaśpiewanych w VoP. Anna Karwan, znana polska wokalistka, pokazała publiczności i jury popularnego talent-show, że nigdy nie wolno się poddawać. Po trwającej kilka ostatnich lat przerwie, wróciła w wielkim stylu.

Anna Karwan zaśpiewała utwór Kayah: "Jestem kamieniem". W jej ustach słowa tej piosenki brzmią niczym modlitwa. Posłuchaj fenomenalnego wykonania. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko.

5. Hymn ŚDM w wersji tatrzańskiej

Wyjątkowa aranżacji hymnu Światowych Dni Młodzieży. Tak mogą śpiewać tylko górale. Posłuchaj pięknej aranżacji hymnu ŚDM w wykonaniu zespołu Harni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

5 muzycznych hitów, które podbiły wasze serca w 2016 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.