Najbardziej poruszająca kolęda, jaką słyszeliśmy [WIDEO]

Najbardziej poruszająca kolęda, jaką słyszeliśmy [WIDEO]
(fot. youtube.com)
Caritas Polska / KAI / youtube.com / pk

Posłuchaj wzruszającej kolędy, nagranej dla cierpiących rodzin z Aleppo. Choć trwa zaledwie 3 minuty, chwyta za serce. Wobec tego dramatu nie wolno pozostać obojętnym.

Polskie rodziny przez program Caritas Polska "Rodzinie Rodzinie" obejmują długoterminową opieką rodziny syryjskie w Aleppo w Syrii i w Libanie. Przyłącz się do chóru pomagających.

Kolędę "Jezus Malusieńki" w tym roku będzie można zaśpiewać z tekstem poświęconym trudnemu losowi syryjskich rodzin i wsparciu, jakie otrzymują z Polski. Słowa kolędy wybrzmią w wielu parafiach w naszym kraju, szczególnie w tych, które wspierają Syryjczyków poprzez program Caritas "Rodzina Rodzinie".

DEON.PL POLECA

Śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych i najbardziej lubianych w Polsce bożonarodzeniowych tradycji. Popularność świątecznych pieśni sprawia jednak, że łatwo przeoczyć znaczenie ich słów - czasem zaskakująco aktualnych. Poza chrześcijańską tajemnicą Bożego Narodzenia, opowiadają one o losach rodziny, która podróżuje, nie znajdując domu, a w niedługim czasie zostaje zmuszona do ucieczki przed prześladowaniem do Egiptu.

Propozycja zaśpiewania kolędy w pasterkę lub w I dzień świąt trafi wraz z tekstem do wszystkich parafii w Polsce oraz przede wszystkim do darczyńców, dzięki którym puste miejsce przy wigilijnym stole zostanie symbolicznie zajęte przez rodzinę z Syrii. Darczyńcy indywidualni, głównie rodziny, które zdecydowały się wesprzeć rodziny syryjskie, otrzymają sugestie umieszczenia na pustym talerzu przy wigilijnym stole kartki z informacją o wspieranej rodzinie.

Caritas Polska wspiera rodziny syryjskie w Aleppo oraz w Libanie poprzez projekt "Rodzina Rodzinie", dzięki któremu blisko 800 syryjskich rodzin otrzymuje stałe wsparcie od ponad 2300 polskich rodzin. Wsparcie rodzinom syryjskim można przekazywać także poprzez SMS charytatywny z hasłem SYRIA (nr 72052, koszt 2,46 z VAT). Szczegółowe informacje o projekcie na stronie internetowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Najbardziej poruszająca kolęda, jaką słyszeliśmy [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.