50. rocznica powstania Beatlesów

50. rocznica powstania Beatlesów
(fot. Wikimedia commons)
PAP / slo

Liverpool, rodzinne miasto Beatlesów, przygotowuje się do obchodów 50. rocznicy powstania tego zespołu. Punktem kulminacyjnym będzie "Międzynarodowy Tydzień Beatlesów" w sierpniu.

Organizatorzy obchodów, którzy w piątek ujawnili plany, spodziewają się przybycia fanów z całego świata.

DEON.PL POLECA
Zespół The Beatles powstał w sierpniu 1962 roku, gdy perkusista Ringo Starr dołączył do Johna Lennona, Paula McCartneya i George'a Harrisona. Dwa miesiące później ukazał się ich pierwszy singel "Love Me Do" i beatlemania zaczęła ogarniać świat.

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Beatlesów odbędzie się wiele koncertów, oczywiście z muzyką słynnej czwórki z Liverpoolu. Przewidziano też wykłady i wielką konferencję.

Na październik zaplanowano weekend pod hasłem "Love Me Do", a w grudniu, w 32. rocznicę zamordowania Johna Lennona, okolicznościowe nabożeństwo żałobne.

Szef rady miejskiej Liverpoolu Joe Anderson podkreśla, że godne uczczenie 50. rocznicy powstania Beatlesów jest obowiązkiem ich rodzinnego miasta. Zarazem dodaje, że obchody, które według wszelkiego prawdopodobieństwa przyciągną rzesze fanów, będą pilnie potrzebnym bodźcem dla lokalnej gospodarki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

50. rocznica powstania Beatlesów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.