Audioriver 2011 na nadwiślańskiej plaży

PAP/im

Na nadwiślańskiej plaży w Płocku w piątek wieczorem rozpocznie się trzydniowy, międzynarodowy festiwal muzyki elektronicznej Audioriver - Festiwal Świata Niezależnego. To już szósta edycja tej imprezy.

Jak poinformował PAP rzecznik Audioriver, Łukasz Napora, wystąpi czołówka zagranicznych twórców brzmień elektronicznych i sceny niezależnej. Będzie też zainstalowany najnowocześniejszy system nagłośnienia.

- Audioriver 2011 to artyści z najwyższej półki, absolutna czołówka, ale też twórcy dopiero odkrywani. To różnorodność brzmień i muzyka na najwyższym poziomie - powiedział Napora.

Przypomniał, że festiwalowi już po raz drugi towarzyszyć będą targi polskich firm zajmujących się muzyką niezależną oraz warsztaty z gwiazdami Audioriver - inicjatywa pod nazwą Rynek Niezależny. - Targi wyróżniają Audioriver wśród tego typu imprez. Pokazujemy, że muzyka elektroniczna to nie tylko dobra impreza, ale też biznes i rynek muzyczny, prawdziwe pasje i bardzo kreatywni, młodzi ludzie - podkreślił Napora.

Dodał, że Audioriver z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem branży muzycznej, a także fanów brzmień elektronicznych nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Na czas trwania imprezy dla festiwalowej publiczności przygotowano nad Wisłą specjalne miasteczko namiotowe z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym.

- Nie opuszczamy rękawów, cały czas pracujemy. Myślimy już o kolejnej edycji, mamy nowe pomysły. Chcemy, żeby festiwal się rozwijał - zaznaczył Napora.

W ciągu ostatnich pięciu lat na Audioriver wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało ponad 100 tys. fanów z Polski i zagranicy, a ostatnia edycja w 2010 r. gromadziła na plaży około 15 tys. osób każdego dnia.

W 2010 r. Audioriver zajął drugie miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie w rankingu prestiżowego, branżowego Resident Advisor.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Audioriver 2011 na nadwiślańskiej plaży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.