Beyonce zaśpiewa na Stadionie Narodowym

Beyonce zaśpiewa na Stadionie Narodowym
(fot. CLAUDIO MARIOTTO / (CC BY 2.0) / Wikimedia Commons)
PAP / slo

Amerykańska wokalistka Beyonce Knowles będzie główną gwiazdą pierwszego dnia tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. W tym roku impreza odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie 25 i 26 maja.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie organizatorzy Orange Warsaw Festival oprócz nazwiska głównej gwiazdy ogłosili, że w tym roku festiwal przenosi się z dotychczasowej lokalizacji - Pepsi Areny, stadionu Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej - na Stadion Narodowy.

DEON.PL POLECA

- Stadion Narodowy to najnowocześniejsza arena w kraju. Arena o światowej klasie, jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne. To najbardziej prestiżowy obiekt, a marka Orange Warsaw Festival w ciągu pięciu lat istnienia stała się również prestiżową marką. Ten mariaż był oczywisty - powiedział PAP Sławomir Nowaczewski, promotor festiwalu.

- Przed rokiem mieliśmy problem - jeden z koncertów sprzedał się tak znakomicie, że zabrakło biletów dla wszystkich chętnych. Przy takiej gwieździe jak Beyonce, staramy się ten problem zminimalizować. Stadion Narodowy to miejsce odpowiedniej skali dla artystki takiej klasy - dodał Piotr Metz, dziennikarz muzyczny i dyrektor artystyczny festiwalu.

- Trudno się nie cieszyć, że wystąpi u nas wokalistka r'n'b z najwyższej półki. To gwarancja absolutnego profesjonalizmu, jeśli chodzi o widowisko. Naszym głównym celem przy organizacji festiwalu była dobra zabawa - trudno o artystkę, która by to lepiej zapewniła. Po wczorajszym występie w przerwie Superbowl wiemy o tym jeszcze dobitniej. Wspólny występ Beyonce z zespołem Destiny's Child jest sygnałem, że podczas trasy koncertowej także nie powinna uciekać od dawnych przebojów. Dostaniemy pakiet światowych przebojów z ostatnich kilku lat - powiedział Metz.

Orange Warsaw Festival funkcjonuje od 2008 r. Wystąpili na nim tacy wykonawcy jak Garbage, Wyclef Jean, grupa Hole, Moby, Jamiroquai, Skunk Anansie, Lauryn Hill i The Prodigy.

Beyonce Knowles to jedna z najpopularniejszych wokalistek popowych na świecie. Swoją karierę zaczęła w zespole Destiny's Child. Po jego rozpadzie w 2003 roku rozpoczęła karierę solową. Dziś ma na koncie 4 albumy, została nagrodzona 16 statuetkami Grammy. Do jej najpopularniejszych piosenek należą: "Crazy in Love", "If I Were A Boy" czy "Single Ladies".

Występ w Warszawie odbędzie się w ramach trasy koncertowej "The Mrs Carter Show" promującej najnowszy krążek wokalistki, który ukaże się w kwietniu. Będzie to pierwszy koncert Beyonce w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Beyonce zaśpiewa na Stadionie Narodowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.