Buble w Gdańsku, a Adams w Poznaniu

Buble w Gdańsku, a Adams w Poznaniu
(fot. bryanadams.com)
PAP / drr

Kanadyjski piosenkarz Bryan Adams zaśpiewa 26 lipca w Poznaniu, w ramach cyklu "Poznań dla Ziemi" - poinformował w czwartek PAP dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania Łukasz Goździor. Będzie to trzeci występ Adamsa w Polsce.

- Koncert odbędzie się w ramach naszego cyklu "Poznań dla Ziemi", ale nie tylko, będzie też wstępem, preludium do planowanego na sierpień festiwalu Polska Akademia Gitary. Miasto ma nadzieję, że koncert Adamsa da impuls rozwojowy gitarowemu festiwalowi - powiedział Goździor.

Kanadyjczyk wystąpi w Polsce po raz trzeci. W 2000 roku śpiewał w Sopocie, a w ubiegłym roku w Rybniku. W Poznaniu jego występ wpisany jest w cykl koncertów "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje", jest też częścią europejskiego tournee Adamsa.

Bryan Adams to jeden z najpopularniejszych wykonawców ostatniego ćwierćwiecza. Do tej pory sprzedał na całym świecie ponad 65 milionów płyt. Jego singiel "Everything I do I do it for you", za który zdobył nagrodę Grammy, jest najbardziej znanym filmowym hitem Adamsa. Piosenka wykorzystana w filmie "Robin Hood: Książę Złodziei" była w 1991 i 1992 roku numerem jeden na listach przebojów w 20 krajach.

DEON.PL POLECA

Muzyk ma na swoim koncie piętnaście nominacji do nagrody Grammy, trzy nominacje do Oscara i pięć do Złotych Globów.

Na rybnickiej scenie Adams ma wykonać swoje największe przeboje; poza hitem "Everything I do I do it for you" należą do nich takie utwory jak "Please Forgive Me", "Have You Really Loved a Woman?", "Run To You" i "All For Love".

Bilety na poznański koncert Adamsa będzie można kupować od piątku.

Cykl koncertów "Poznań dla Ziemi" został zainaugurowany w 2008 roku w ramach obchodów Roku Klimatu i Środowiska, ustanowionych z okazji organizacji w Poznaniu Konferencji Klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych COP14. Część dochodów z koncertów przekazywana jest na cele ekologiczne

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Buble w Gdańsku, a Adams w Poznaniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.