Chopin Open z Motion Trio i Barbarą Hendriks

PAP / slo

Koncertem zespołu Motion Trio rozpoczął się kolejny dzień pierwszej warszawskiej edycji Szalonych dni muzyki, realizowanej pod hasłem Chopin Open. Koncerty trwają od 10 rano w pięciu salach koncertowych oraz w namiocie przed Teatrem Wielkim w Warszawie.

Zespół trójki akordeonistów, w składzie: Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn i Paweł Baranek, wykonał w sobotę rano w Teatrze Wielkim w Sali Fontana, m.in. Preludium E-dur op. 28 nr 9, Walc cis-mol op.64 nr 2, Nokturn cis-mol op. posth. Fryderyka Chopina.

Zgodnie z zamierzeniami pomysłodawcy festiwalu Rene Martina, muzyka klasyczna przyciągnęła tłumy. Na widowni zasiadły całe rodziny z dziećmi, a artyści gawędzili z publicznością niczym na koncercie rockowym.

Atrakcją sobotniego wieczoru będzie koncert Barbary Hendricks - amerykańskiej śpiewaczki, nazywanej często "czarną Callas". W jej obecnym repertuarze znajduje się ponad 20 ról, z czego 12 zostało wydanych na płytach. Należą do nich kreacje w operach: Mozarta (Pamina w "Czarodziejskim flecie" i Ilia w "Idomeneo"), klasyków francuskich (Antonia w "Opowieściach Hoffmanna" Offenbacha, Micaela w "Carmen" Bizeta, Manon w operze Masseneta, tytułowe role w "Romeo i Julii" Gounoda i "Peleasie i Melisandzie" Debussy'ego) oraz wielkich dziełach włoskich (Liu w "Turandot" Pucciniego i Gilda w "Rigoletcie" Verdiego).

DEON.PL POLECA

Podczas Chopin Open Barbara Hendriks wykona utwory Schumana, Liszta i oczywiście - Chopina. Początek koncertu: 17.45, sala George Sand.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chopin Open z Motion Trio i Barbarą Hendriks
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.