Debiutancki album zespołu owca

Debiutancki album zespołu owca
Zespół owca na Dniu Pełnym Łaski (fot. Krzysztof Nowak)
3 lata temu
Zespół owca

To wszystko co On ma dla nas, to ciągle zaskakująco więcej i dalej niż się spodziewamy czy umiemy wymyślić - przyznaje zespół owca. Porwali serca słuchaczy poprzedzającego ŚDM Mercy Festival i dominikańskiego koncertu Światła Miasta, a 22 września ukazał się ich pierwszy album - "Chwały".

"Chwały" to uwielbienie Dobrego Boga. Słowa oparte na Słowie Bożym, ubrane w świeże brzmienia, pomagają oderwać się od tego co ziemskie na rzecz tego, co wieczne. 22 września do rąk słuchaczy trafia płyta zagrana przez owcę i zaprojektowana przez Grabovską.

Debiutancki album zespołu owca - zdjęcie w treści artykułu

Koncert Światła Miasta (fot. Krzysztof Nowak)

Zagubione owce

Owca to zespół, ale - jak przyznają sami muzycy - także wspólnota, którą tworzą. Owca potrzebuje Pasterza, by iść za Jego głosem, żyje w stadzie, którego również potrzebuje - tak tłumaczą miłość do Kościoła, są także wielkimi fanami świętowania niedziel i tortów bezowych.

Na co dzień grają, komponują i śpiewają w innych, głównie świeckich, zespołach. Nie chcą firmować się własnymi nazwiskami, wolą wskazywać na Tego, który ich odnalazł i zebrał. Część z nich znała się dobrze już wcześniej, ale w takim składzie zagrali po raz pierwszy na Weekendach Pełnych Łaski - rekolekcjach prowadzonych przez o. Adama Szustaka OP, a organizowanych przez Fundację Malak, wydawcę płyty. Nie przypadkowo biblijny obraz owcy w ich przypadku dopełnia pies pasterski, a dokładniej Psy Pana [Domini canes].

- Zespół wyrósł z potrzeby posługi i chęci (graniczącej z przynagleniem) do zrobienia nowej muzyki, która będzie modlitwą. Chcemy oddać Bogu wszelkie CHWAŁY, a jeśli nasza modlitwa może do tego stać się czyjąś, to jest to ogromnym błogosławieństwem - tłumaczy owca.

Debiutancki album zespołu owca - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Koncert Światła Miasta (fot. Krzysztof Nowak)

Chwały powstały w oparciu o Żywe Słowo i doświadczenie Żywego Boga. Boga, który odnajduje zagubione owce - tak, jak odnalazł każdego z nich. W warstwie muzycznej to wypadkowa tego, co ich inspiruje i czego dotychczas brakowało im w pieśniach uwielbienia.

- Uwielbienie jest świętowaniem Boga, rodzi wdzięczność i zmienia serce. Oby przemieniało nasze kamienne w serca z ciała, wdzięczne - pisze owca. Tej jesieni wreszcie przedstawi nam cały album pełen "Chwał".

***

Owcy można słuchać online na You Tube. Płyta "Chwały" jest dostępna na www.sklepmalak.pl od 22 września. Wydawcą płyty jest Fundacja MALAK.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Debiutancki album zespołu owca
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Debiutancki album zespołu owca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.