Festiwal Mozartowski Mozartiana

Festiwal Mozartowski Mozartiana
Mozartiana (fot. materiały organizatora/ culture.pl)
culture.pl / ns

Festiwal Mozartiana to nie tylko wykonania utworów symfonicznych i kameralnych, prezentacje muzyki operowej, ale także koncerty muzyki jazzowej, klezmerskiej, a nawet góralskiej inspirowanej twórczością Mozarta.

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana jest wydarzeniem z wielu względów wyjątkowym. Przez cztery dni w naturalnych wnętrzach i plenerach parkowych z czasów epoki klasycyzmu prezentowana jest muzyka kompozytora.

Oferta festiwalowa dociera do szerokiej widowni dzięki swej różnorodności. Tworzą ją nie tylko klasyczne wykonania utworów symfonicznych i kameralnych, koncerty muzyki operowej, ale także koncerty muzyki jazzowej, klezmerskiej, czy nawet góralskiej inspirowanej twórczością Mozarta.

Termin festiwalu zbiega się z pełnią sezonu letniego, stanowi znakomitą propozycję dla turystów polskich i zagranicznych tłumnie odwiedzających Gdańsk. Obecnie wydarzenie gromadzi ponad trzydzieści tysięcy widzów. Przyciągają ich niecodzienne widoki: artystyczne oświetlenie zabytkowej zieleni Parku, spacerujący statyści przebrani w stroje z epoki, czy pokazy Tańczącej Fontanny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Festiwal Mozartowski Mozartiana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.