Gainsbourg i Jett na tegorocznej Malcie

Gainsbourg i Jett na tegorocznej Malcie
Charlotte Gainsbourg (fot. malta-festival.pl)
wab

29 czerwca w ramach Malta Festival Poznań 2010 wystąpią Renate Jett i Charlotte Gainsbourg. Do sprzedaży trafiają właśnie bilety na imprezę.

Córka Serge'a Gainsbourga i Jane Birkin promować będzie swój najnowszy studyjny album zatytułowany "IRM". To projekt dość niezwykły, bo zainspirowany osobistymi doświadczeniami Charlotte w leczeniu skutków krwotoku mózgowego. Album w całości oparty jest na piosenkach napisanych przez Becka (Hansena) – jednego z najbardziej intrygujących i oryginalnych muzyków rockowych (był on także producentem płyty). W efekcie spotkania dwóch osobowości powstał zaskakujący, porywający album, który nie stroni od eksperymentu, zachowując brzmieniową i realizacyjną klasę. Sama artystka podkreśla często, że jej twórczość nie należy ani do mainstreamu, ani do undergroundu, lecz przynależy do obu tych obozów naraz.

Gainsbourg jest nie tylko piosenkarką. Realizuje się również na scenie. W 2009 na Festiwalu w Cannes otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w filmie "Antychryst" w reżyserii Larsa Von Triera. Wystąpiła również w takich filmach, jak "L'effrontée" (za swoją rolę została uhonorowana Cezarem w kategorii "najlepiej zapowiadającej się aktorki"), "Gdzie indziej jestem" i "Jak we śnie".

Renate Jett to austriacka aktorka i piosenkarka. Polskiej publiczności znana przede wszystkim z ról w spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego, z którym pracuje od niemal dziesięciu lat. W spektaklu Oczyszczeni z 2001 roku wykonywała piosenki i monolog, który przeszedł do historii współczesnego teatru polskiego jako jedna z najbardziej poruszających ról, a to za sprawą niezwykłej wyrazistości Jett i jej śpiewu, który, czasem przemieniając się w intymny szept, potrafi niezwykle poruszyć słuchaczy.

DEON.PL POLECA

Chociaż panie zaprezentują się na dwóch odrębnych koncertach, obowiązuje na nie jeden bilet. Występy odbędą się w Starej Rzeźni, a łączny czas ich trwania to 3 godziny 30 minut. Wejściówki w cenie 80/60 złotych dostępne będą poprzez Eventim.pl od czwartku, 20 maja, od godziny 12.00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gainsbourg i Jett na tegorocznej Malcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.