Jerzy Buzek gościem 16. Przystanku Woodstock

Jerzy Buzek gościem 16. Przystanku Woodstock
(fot. wosp.org.pl)
PAP / zylka

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek będzie jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych na XVI Przystanku Woodstock - poinformowała PAP Fundacja WOŚP.

Jerzy Buzek to kolejna znana osoba życia publicznego, która przejęła zaproszenie Jerzego Owsiaka. Wcześniej zrobili to m.in. Andrzej Wajda, Marek Kondrat, Marek Niedźwiecki i Michał Ogórek.

Wszyscy oni spotkają się z uczestnikami festiwalu w ramach Akademii Sztuk Przepięknych (ASP) - miejsca spotkań i działań artystycznych.

Oprócz dyskusji z zaproszonymi gośćmi akademia proponuje warsztaty ceramiczne, muzyczne, poranną jogę, zajęcia cyrkowe, warsztaty improwizacji kabaretowych, beatboxu, capoeiry i wiele innych atrakcji. Wstęp do niej, podobnie jak na cały Woodstock, jest bezpłatny.

DEON.PL POLECA

W Kostrzynie nad Odrą zagra w tym roku wielu znanych artystów - m.in. brytyjski skrzypek Nigel Kennedy, a także grupy ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów, m.in. Papa Roach, Tonic i Life of Agony.

Z polskich wykonawców swój udział potwierdzili m.in.: Justyna Steczkowska, Ewelina Flinta, zespoły Lao Che, Perfect i Armia. Udział w Przystanku zapowiedział Leszek Możdżer z projektem Chopin 2010.

Podczas festiwalu ma zostać zbudowany ogromny fortepian, co zostanie zgłoszone do Księgi Rekordów Guinnessa. Wzorem lat ubiegłych na imprezie nie zabraknie organizacji społecznych, propagujących zdrowy styl życia, będzie też prowadzona zbiórka krwi.

W ubiegłym roku festiwal odwiedziło ok. 450 tys. osób. Podczas Woodstocku 2010 organizatorzy spodziewają się podobnej liczby gości.

Tegoroczny Przystanek ma wystartować 30 lipca o godz. 16. Sygnał do symbolicznego "odjazdu" da zawiadowca stacji Żary Roman Polański. Festiwal potrwa do 1 sierpnia.

Jerzy Owsiak powiedział w niedzielę w Katowicach, że tegoroczny Przystanek Woodstock nie jest zagrożony przez powódź, a lista artystów jest już w 95 proc. zamknięta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jerzy Buzek gościem 16. Przystanku Woodstock
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.