Koncert na Placu Zamkowym w rocznicę

PAP / ad

Koncert pieśni patriotycznych "Polskie śpiewanie" odbył się w niedzielę po południu na Placu Zamkowym. Koncert zorganizował Społeczny Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy w Smoleńskiej. Wystąpili m.in.: Jan Pietrzak i Lech Makowiecki.

Podczas koncertu publiczność usłyszała m.in. pieśń „My, pierwsza brygada”. Lech Makowiecki wykonał utwory ze swojej płyty "Katyń 1940 - Ostatni list", m.in. "Szloch", "Czterdziesty czwarty" i "Quo Vadis, Polonia?".

Jan Pietrzak zaśpiewał m.in. swój słynny utwór "Żeby Polska była Polską". Publiczność śpiewała razem z nim. Wśród widzów byli m.in. uczestnicy spotkania w Sali Kongresowej PKiN inaugurującego ruch społeczny im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Przed rozpoczęciem swego koncertu Pietrzak zwrócił się bezpośrednio do zebranych. "W najśmielszych snach nie przewidywałem, że w wolnej Polsce, w naszej odzyskanej po latach niepodległości, wydarzy się podobna haniebna sytuacja, w której władza nie pozwala nam (...) układać wieńców z kwiatów, zniczy, krzyża stawiać, bo władzy to przeszkadza w urzędowaniu" - mówił Pietrzak.

DEON.PL POLECA

"Co się wprawia w tym kraju? To jest hańba! (...). Nie o takiej Polsce marzyliśmy" - dodał Pietrzak. Jego słowa zostały nagrodzone brawami. "Hańba", "Dziękujemy, panie Janie! - krzyczeli zebrani.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koncert na Placu Zamkowym w rocznicę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.