Lady Gaga triumfuje na rozdaniu nagród MTV

Lady Gaga triumfuje na rozdaniu nagród MTV
W tym roku przyznano również dwie nagrody specjalne. Ikoną MTV okrzyknięto grupę Bon Jovi (fot. EPA/Victor Lerena)
PAP / drr

Trzy statuetki trafiły do amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi podczas tegorocznej ceremonii rozdania prestiżowych Europejskich Nagród Muzycznych (EMA) stacji MTV. Nagrodę w kategorii najlepszy polski artysta otrzymał zespół Afromental.

Lady Gaga została nagrodzona w aż trzech kategoriach: dla najlepszej wokalistki, dla najlepszej artystki pop i za najlepszą piosenkę "Bad Romance". W ostatniej kategorii pokonała m. in. utwór Eminema i Rihanny "Love the Way You Lie" czy "OMG" Ushera.

Artystka, która nie mogła pojawić się na ceremonii z uwagi na trwającą trasę koncertową, z fanami obecnymi na gali łączyła się z Budapesztu.

Za najlepszy występ na żywo najwięcej głosów zebrała grupa Linkin Park. O wyróżnienie w tej kategorii ubiegały się również zespoły Bon Jovi, Kings of Leon, Muse oraz Lady Gaga.

Najlepszym zespołem rockowym okrzyknięto Thirty Seconds to Mars, zaś alternatywnym - grupę Paramore.

Eminem zwyciężył w walce o tytuł najlepszego artysty hiphopowego. 23-letnia Kesha otrzymała wyróżnienie w kategorii najlepszy debiut.

Tegoroczny monopol amerykańskich artystów na nagrody MTV przełamał niemiecki zespół Tokio Hotel, zdobywając statuetkę w kategorii najlepszy wykonawca MTV World Stage.

W tym roku przyznano również dwie nagrody specjalne. Ikoną MTV okrzyknięto grupę Bon Jovi, a nagroda Free Your Mind trafiła do Shakiry w uznaniu jej wysiłków na rzecz zapewnienia edukacji dzieciom z ubogich rodzin.

Nagrodę Free Your Mind (otwórz swój umysł) przyznaje się za zaangażowanie w ważne kwestie społeczne, np. przypadki łamania praw człowieka, prawa polityczne i obywatelskie, ochrona środowiska itp. Do grona laureatów należą m.in. organizacje Amnesty International i Greenpeace, ale też pojedyncze osoby, np. lider U2, Bono, czy przywódczyni opozycji demokratycznej w Birmie, Aung San Suu Kyi.

Dwuipółgodzinną ceremonię w hali La Caja Magica w Madrycie prowadziła znana z serialu "Gotowe na wszystko" amerykańska aktorka Eva Longoria. Galę uświetniły występy Rihanny, Kings of Leon, Shakiry, Kida Rocka i Miley Cyrus.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lady Gaga triumfuje na rozdaniu nagród MTV
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.