Mała Ukrainka płacze i śpiewa o wojnie. Jej "protest song" podbija internet

Mała Ukrainka płacze i śpiewa o wojnie. Jej "protest song" podbija internet
9-letnia Ukrainka, Ameliya Popovych, śpiewa swój protest song. Źródło: Ameli TVIT / Youtube.com
Facebook / mł

"9-letnia Ukrainka śpiewa i prosi o pokój" - tak najczęściej jest opisane wideo, które na Facebooku zamieniło się w viral i ma już setki tysięcy udostępnień. "I draw my life" - taki tytuł nosi piosenka, którą 9-letnia Ameliya Popovych zaśpiewała w reakcji na rosyjską agresję na Ukrainę.

9-letnia Ukrainka śpiewa o wojnie

"Rysuję moje życie w świecie, który jest pełen przemocy, w świecie, który nie ma przyszłości. Marzenia się kończą i zabiera mnie strach. Ludzie zostawiają swoje domy i swoje życie na zawsze. Nie ma pokoju, nie ma miłości, kiedy bomby rozrywają ciszę" - śpiewa Ameliya Popovych. Dziewczynka śpiewa piosenkę po włosku, a jej refren - po angielsku i ukraińsku. 

Poruszające wideo ma już ponad 800 tys. wyświetleń i setki tysięcy udostępnień na Facebooku. Nagranie w krótkim czasie stało się viralem, rozpowszechnianym przez tysiące użytkowników z całego świata. 

 

 

Kim jest mała Ukrainka, która śpiewa piosenkę, prosząc o pokój?

Kim jest dziewczynka, której wyjątkowy protest song podbija właśnie świat? Ma już własny kanał na YouTube i własną stronę internetową. Jak można na niej przeczytać, dziewczynka jest bardzo utalentowana. 

Mała Ameliya Popovych urodziła się 8 września 2012 roku w małym miasteczku na Ukrainie. Gdy miała trzy lata, rodzice zauważyli, że kocha bawić się w piosenkarkę i robić pokazy dla swoich zabawek. Rodzice małej "Ameli" wpadli na pomysł, by pokazać jej pasję światu i stworzyli dla niej kanał na YouTube, który ma ponad 4 mln subksrybentów.

Gdy Ameliya miała 4 lata, zaczęła uczęszczać na kurs teatralny i lekcje śpiewu. Jak się okazało, ma ogromną wrażliwość wokalną i rytmiczną. Ogromny talent, odkryty tak wcześnie, pozwolił jej już w wieku 6 lat nagrać pierwszą piosenkę: „Dance with Ameli”, która miała ponad 10 mln.

Dziś Ameli Tvit, bo taki ma pseudonim artystyczny dziewczynka, mieszka we Włoszech i uczęszcza na lekcje śpiewu do jednej z uznanych włoskich śpiewaczek Melody Castellari. W wieku 8 lat mała artystka otrzymała od burmistrza Sanremo specjalną tablicę pamiątkową w dowód uznania za piosenkę „Sanremo”, która stała się letnim hitem z ponad 30 mln wyświetleń.

Bardzo wzruszające są też nagrania z offu, uchwycone przy tworzeniu piosenki, które zostały opublikowane na Instagramie dziewczynki, prowadzonym przez jej mamę. Na krótkim nagraniu widać, jak bardzo jest wzruszona tragiczną sytuacją na Ukrainie. 

 

To prawdziwy protest song. Oto piosenka 9-letniej Ukrainki po polsku: 

"Rysuję moje życie" 

"Rysuję moje życie i moją historię,
gdy byłam mała i bezradna
mama i tata przywieźli mnie tutaj.

Rysuję moje życie, 
w świecie, który jest pełen przemocy,
w świecie, który nie ma przyszłości.

Rysuję moje życie,
gdy marzenia się skończą
i zabierze mnie strach.

Dzieci już się nie bawią,
ale uciekają razem z mamą i tatą.
To niegodziwość! 

Słońce nie świeci na niebie,
ulice są puste i ciche
w każdym mieście, każdego dnia

Ludzie modlą się o pokój
i wtedy płaczą, tak jak my
zostawiają swoje domy, swoje życie
na zawsze.

Nie ma pokoju,
nie ma miłości,
kiedy bomby rozrywają ciszę.
Uderzają w nocy
a świat zamyka oczy.

Nasze życie mieści się w walizce, 
całe pieniądze w pustym portfelu,
ucieka z nami nadzieja.

Źródło: Ameli Tvit / Youtube.com / amelitvit.it /
tłum. mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Mała Ukrainka płacze i śpiewa o wojnie. Jej "protest song" podbija internet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.