Muzyczny hołd złożony Janowi Pawłowi II i przepiękna modlitwa o pokój [MUZYKA]

Muzyczny hołd złożony Janowi Pawłowi II i przepiękna modlitwa o pokój [MUZYKA]
(fot. chorcentrumjp2 / youtube.com)
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II / youtube.com / pk

Posłuchaj poruszającego utworu, którego wykonanie zostało zainspirowane nauczaniem papieża z Polski.

Za kilka dni rozpoczyna się festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju, tradycyjnie organizowany w okresie rocznicy pierwszego spotkania międzyreligijnego w Asyżu, zainicjowanego 27 października 1986 roku przez Jana Pawła II. Z tej okazji, ale także w związku z 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża, Chór Centrum Myśli Jana Pawła II przygotował piękne muzyczne wezwanie do pokoju.

Utwór "Modlitwa o pokój" autorstwa Norberta Blachy do słów Mirosławy Hanusiewicz w partyturze zawiera dedykację "W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II". Utwór ten obecny był w repertuarze Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II niemal na każdym koncercie podczas ostatnich dwóch sezonów artystycznych. Dzięki temu stał się poniekąd hymnem zespołu, ukazującym wartości, o których mówił papież.

W 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły zdecydowaliśmy się upamiętnić tę datę nagraniem "Modlitwy o pokój" i stworzeniem do niej teledysku - mówi Jan Krutul, dyrygent Chóru. Wzięli w nim udział nasi chórzyści oraz ich dzieci. Wierzymy, że muzyka zbliża ludzi i przyczynia się do pokoju na świecie.

W ten sposób Chór pragnie włączyć się w propagowanie idei festiwalu Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary, w przededniu jego drugiej edycji.

Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju to przestrzeń artystycznych poszukiwań dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii, i którzy jednocześnie chcą te tradycje wyrazić współczesnymi środkami. Organizator zaprasza ich do sięgnięcia po eksperyment i improwizację.

Festiwalowi, na wzór spotkania w Asyżu, będzie towarzyszyć modlitwa o pokój, odmawiana w dniach 26-28.10 między innymi w: Cerkwii Prawosławnej Marii Magdaleny, w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Trójcy, w Synagodze im. Nożyków i Synagodze Ec Chaim, w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej, Ośrodku Buddyjskim, a także dzięki wsparciu kardynała Kazimierza Nycza oraz biskupa Romualda Kamińskiego - w kościołach rzymskokatolickich w Diecezji Warszawskiej i Warszawsko-Praskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa
18,83 zł
26,90 zł

Nasz ukochany Papież wciąż o nas pamięta

Wielu z nas znało go osobiście, wielu pamięta jego pielgrzymki do Polski i słowa, które wypowiedział. Jest nam bliski. W sytuacjach trudnych i kryzysowych często zwracamy się do...

Skomentuj artykuł

Muzyczny hołd złożony Janowi Pawłowi II i przepiękna modlitwa o pokój [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.