Niedzielne Inspiracje vol. 24 - Abandon Kansas

Niedzielne Inspiracje vol. 24 - Abandon Kansas
(fot. abandonkansaslovesyou.com)
Piotr Żyłka / DEON.pl

W najnowszych Niedzielnych Inspiracjach przeniesiemy się w nieco mocniejsze, rockowe klimaty. Będzie to jednak rock na najwyższym poziomie. Przed wami amerykański zespół Abandon Kansas.

Zespół powstał na początku 2005 roku w mieście Wichita w stanie Kansas (na co wskazuje zresztą nazwa grupy). Nazwa grupy jest pewną grą językową: Abandon Kansas to zlepek słów "A band in Kansas" (czyli po prostu "zespół w Kansas"). W jego skład wchodzą: Jeremy Spring (wokal, gitara), Brad Foster (gitara) i Brian Scheideman (perkusja).

Pod koniec 2005 roku wydali swój pierwszy singiel (nie mając podpisanego kontraktu z żadną wytwórnią fonograficzną, a więc całość kosztów pokryli z własnej kieszeni). W tym samym czasie rozpoczęli trasę koncertową - najpierw we własnym mieście, potem w całym stanie. Szybko zdobywali popularność, dlatego też po kilku miesiącach zaczęli otrzymywać zaproszenia na koncerty i festiwale z całych Stanów Zjednoczonych.

W 2007 roku wydali swój debiutancki album "You Build a Wall, I'll Build a Ladder". Spotkał się on z życzliwym przyjęciem recenzentów (również branżowej prasy chrześcijańskiej). Z kolei w roku 2011 ukazała się ich druga płyta "Ad Astra per Aspera".

DEON.PL POLECA

Dzisiaj jednak chcę wam zaproponować singiel, który miał swoją premierę we wrześniu 2009 roku. Na krążku znalazło się sześć niesamowitych utworów. Mówiąc krótko - muzyka chrześcijańska w bardzo dobrym rockowym wydaniu. Gorąco polecam!

Abandon Kansas
"We're All Going Somewhere"

1. The Harder They Fall
2. I Wonder If It's Me
3. Make Believe
4. We're All Going Somewhere
5. Months and Years
6. Close Your Eyes

Na koniec oczywiście muzyka - klip do energicznego i pięknego "Close Your Eyes" i tytułowy kawałek "We're All Going Somewhere". Miłego słuchania i dobrej niedzieli!

POSŁUCHAJ WYKONAWCÓW PREZENTOWANYCH

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niedzielne Inspiracje vol. 24 - Abandon Kansas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.