Niedzielne Inspiracje vol. 25 - Alexi Murdoch

Niedzielne Inspiracje vol. 25 - Alexi Murdoch
(fot. antoine.agthe / flickr.com / CC BY 2.0)
Piotr Żyłka / DEON.pl

Rozpoczął się Wielki Post i w związku z tym, również w Niedzielnych Inspiracjach przestawimy się w najbliższym czasie na spokojniejszą muzykę.

Dzisiaj chciałbym wam zaproponować poznanie artysty, do którego muzyki wracam bardzo często. Od momentu, w którym pierwszy raz usłyszałem jego kawałek "Orange Sky" (w jednym z odcinków serialu "Prison Break"), po prostu oszalałem na jego punkcie.

Alexi Murdoch - bo o nim mowa - urodził się w Londynie. Jego ojciec jest Grekiem, a matka pół Szkotką i pół Francuzką. Dzieciństwo spędził w Grecji. W 1992 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie najpierw studiował w Północnej Karolinie, a potem zamieszkał w Los Angeles. Obecnie mieszka w Berlinie.

W 2002 roku wydał własnym nakładem swój pierwszy singiel "Four Songs". Mimo braku wsparcia dużej firmy fonograficznej, udało mu się sprzedać 50 000 egzemplarzy tego krążka. Następne lata, to czas koncertów i sukcesywnego powiększania grona fanów.

W końcu w 2006 roku nadszedł czas na opublikowanie debiutanckiego albumu "Time Without Consequence". Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Utwory na niej zawarte zostały wykorzystane m.in. w serialach "House", "Prison Break", "Grey's Anatomy" i "Scrubs" oraz w nominowanym do Oskara filmie "Paradise Now". W 2011 ukazała się jego drugi krążek "Towards the Sun".

DEON.PL POLECA

Dzisiaj polecam gorąco jego pierwszy krążek.

1. All My Days
2. Breathe
3. Home
4. Song For You
5. Dream About Flying
6. Wait
7. Love You More
8. Blue Mind
9. Shine
10. 12
11. Orange Sky

Na koniec jak zawsze muzyka. Według mnie jest to jeden z najlepszych utworów jakie kiedykolwiek powstały. Miłego słuchania i dobrej niedzieli.

POSŁUCHAJ WYKONAWCÓW PREZENTOWANYCH

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niedzielne Inspiracje vol. 25 - Alexi Murdoch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.