Posłuchaj, jak brzmią zwycięzcy festiwalu Chrześcijańskie Granie. Tego nie da się opisać [MUZYKA]

Posłuchaj, jak brzmią zwycięzcy festiwalu Chrześcijańskie Granie. Tego nie da się opisać [MUZYKA]
(fot. LET HIM RUN / youtube.com)
LET HIM RUN / KAI / youtube.com / pk

Pochodzący z Żywca zespół LET HIM RUN tworzy pięć osób. Muzycy właśnie rozpoczęli pracę nad nową płytą. Posłuchaj, jak grają.

Zdaniem artystów z zespołu, najważniejsza jest potrzeba dzielenia się osobistym doświadczeniem żywego Boga i Jego działania w życiu. Przyznali, że mają już pomysł na pierwszy, pełnowymiarowy album. Na płycie znaleźć się mają autorskie utwory oparte na słowie Bożym i "osobistym doświadczeniu Bożej wolności".

- Cały proces produkcji albumu chcielibyśmy zrealizować w najlepszy możliwy sposób. I choć po ludzku jest to wymagające i trudne zadanie, to wiemy, że Bóg jest Bogiem rzeczy niemożliwych i kiedy błogosławi, to w pełni i bez granic - wyjaśnili.

Po pierwszym etapie, polegającym na tworzeniu, komponowaniu i dopracowywaniu aranżacji, muzycy przygotowują się do sesji nagraniowych w studio, postprodukcji, miksowania i masteringu oraz projektowania szaty graficznej.

Grupa została założona w 2017 r. przez Marcina Pawełka (gitara, wokal), Rafała Hilbrychta (gitara basowa) i Dominika Cendrzaka (perkusja). 13 października 2017 r. zespół wydał swój premierowy singiel "Czekam", który zdobył pierwsze miejsce w dwóch listach przebojów: w 310 notowaniu "Listy z mocą" i 167 notowaniu "Złotej dziesiątki Radia Warszawa". Na początku 2018 r. do składu dołączyli: Natalia Sołtysek (wokal) i Mieszko Krzyś (gitara, wokal). Drugi singiel zespołu "W imię Twoje" ukazał się 23 marca 2018 r. i zdobył pierwsze miejsce w 335. notowaniu "Listy z mocą".

W lipcu 2018 r. do składu dołączył gitarzysta Marek Cendrzak, a zespół rozpoczął finalne przygotowania do nagrania pierwszego albumu. Na przełomie sierpnia i września 2018 singiel "W imię Twoje" zdobył pierwsze miejsce w trzech kolejnych notowaniach (869,870,871) listy przebojów "Muzyczne Dary". Końcem września 2018 Mieszko Krzyś zdecydował o odejściu z zespołu.

23 października 2018 r. singiel "W imię Twoje" kolejny raz zajął pierwsze miejsce w 877. notowaniu listy przebojów "Muzyczne Dary". 25 listopada 2018 r. zespół zagrał swój pierwszy koncert, występując na 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie w ramach konkursu "Debiuty". Decyzją jury i głosami publiczności zespół zdobył dwie nagrody: "Debiut Roku 2018" i "Debiut Publiczności".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Daniel Wojda SJ
14,94 zł
24,90 zł

Odkryj w sobie duchowy potencjał

Przed użyciem tej książki prosimy o dokładne zaznajomienie się z instrukcją, nawet jeżeli używasz podobnego produktu. Instrukcję należy zachować do ewentualnego zastosowania w przyszłości.

Pogłębiarka: najbardziej zaawansowane narzędzie służące dobrej...

Skomentuj artykuł

Posłuchaj, jak brzmią zwycięzcy festiwalu Chrześcijańskie Granie. Tego nie da się opisać [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.