Queen - 7 lipca na stadionie we Wrocławiu

Queen - 7 lipca na stadionie we Wrocławiu
Queen: Brian May, Roger Taylor i Paul Rodgers (fot. Miquelsi / wikipedia.pl / CC BY-SA 2.0)
PAP / wm

Legendarna grupa rockowa, brytyjski zespół Queen, wystąpi 7 lipca we Wrocławiu. Koncert, z udziałem amerykańskiego wokalisty Adama Lamberta, odbędzie się w ramach nowego festiwalu - Rock in Wroclaw.

Informację o koncercie, który odbędzie się na stadionie miejskim, przekazał w piątek podczas konferencji prasowej wiceprezes spółki Wrocław 2012 Robert Pietryszyn.

Przed wrocławskim koncertem Queen zagra 3 lipca w Moskwie. Po koncercie w stolicy Dolnego Śląska wystąpi w Londynie. Organizatorzy wrocławskiego koncertu spodziewają się, że brytyjska grupa w stolicy Dolnego Śląska zaprezentuje "prawdziwe show", w którym znanym przebojom będzie towarzyszyć bogata oprawa multimedialna.

Queen został założony w 1970 r. przez przez Briana Maya, Rogera Taylora i charyzmatycznego wokalistę Freddiego Mercury'ego. W repertuarze zespołu znajdują się takie przeboje jak "Bohemian Rhapsody", We Will Rock you", "We Are The Champions", "I Want To Break Free", "Another One Bites The Dust" "Radio Ga Ga". W 2007 r. Queen został wybrany przez słuchaczy BBC Radio 2 najlepszą brytyjską grupą wszechczasów.

Od śmierci Freddiego Mercury'ego w 1991 r. Brian May i Roger Tylor kontynuowali koncerty samodzielnie lub z zaproszonymi wokalistami. We Wrocławiu wystąpią z finalistą programu "American Idol" Adamem Lambertem.

Spuścizna muzyczna zespołu to 15 albumów studyjnych i 5 koncertowych oraz wiele kompilacji. Ilość sprzedanych płyt grupy szacuje się na 300 milionów.

Queen wystąpi w ramach nowego festiwalu muzycznego - Rock in Wroclaw. Ma to być impreza cyklicza, na której występować będą zarówno gwiazdy światowej muzyki, jak i popularne zespoły polskiej sceny muzycznej.

Występ Queen poprzedzi koncert polskiego zespołu IRA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Queen - 7 lipca na stadionie we Wrocławiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.