Śląsk: najciekawsi młodzi muzycy nagrali płytę

Śląsk: najciekawsi młodzi muzycy nagrali płytę
(fot. flickr.com / 邪恶的正太)
PAP/im

Na płycie "Sealesia" można posłuchać muzyki różnych gatunków - rocka, reggae, jazzu, bluesa, folku, hip-hopu, alternatywy - w wykonaniu 17 zespołów z województwa śląskiego. Krążek ma promować region oraz mniej znanych w kraju artystów wywodzących się z województwa śląskiego, ma prezentować śląskie brzmienia w skali całej Polski.

Pomysłodawcą płyty i całego projektu jest dziennikarz muzyczny i muzyk Marcin Babko.

Na krążku znalazły się piosenki takich zespołów jak Muariolanza, Negatyw, Searching For Calm, The Complainer, Ziggie Piggie, Konopians, Natural Mystic, St. James Hotel, Mofoplan, Iowa Super Soccer, Czarne Złoto. Gościnie na płycie wystąpili Robert Brylewski i Tede.

Charakterystycznym i oryginalnym elementem, mającym przyciągnąć kupujących, jest okładka z filcu, która - w nawiązaniu do tytułu "Sealesia", tłumaczonego jako "morze śląskiej muzyki" - została wystylizowana na łódź podwodną, a znajdujące się wewnątrz niej grafiki można będzie oglądać w trójwymiarze z pomocą dołączonych do płyty okularów. Grafiki prezentują artystów, którzy wzięli udział w nagraniu płyty.

Autorką okładki jest stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, artystka intermedialna, zwyciężczyni łódzkiego Fotofestiwalu 2011 Marta Strzoda.

DEON.PL POLECA

Płyta zawierająca 74 minuty muzyki pojawi się w sklepach na terenie całego kraju 22 sierpnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Śląsk: najciekawsi młodzi muzycy nagrali płytę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.