Sting dziś na otwarciu stadionu w Poznaniu

Sting dziś na otwarciu stadionu w Poznaniu
(fot. David Shankbone / flickr.com)
PAP / wm

Występ Stinga w towarzystwie Royal Philharmonic Concert Orchestra uświetni w poniedziałek oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego w Poznaniu - pierwszej z czterech polskich aren przygotowywanych na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku.

Na trybunach zasiądzie ponad 30 tysięcy osób. Wszystkie bilety rozeszły się niemal błyskawicznie. Koncert Stinga jest jednym z 78 zaplanowanych w ramach rozpoczętego 2 czerwca w Kanadzie światowego tournee "Symphonicity". Artyście towarzyszy Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio znanego ze współpracy m.in. z Luciano Pavarottim i Andreą Bocellim.

DEON.PL POLECA

Przed główną gwiazdą wieczoru wystąpią Indios Bravos oraz Anna Maria Jopek. Publiczność zajmie miejsca zarówno na trybunach, jak i na płycie. Na czas koncertu położona przed tygodniem murawa została przykryta specjalnymi matami, zabezpieczającymi trawę przed zniszczeniem. Bramy stadionu będą otwarte o godz. 16, początek imprezy o 17.30.

Pierwszym sportowym wydarzeniem na nowo otwartym obiekcie będzie mecz 2. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy Lechem Poznań a FC Salzburg 30 września. Z kolei 17 listopada reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkanie z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Stadion otrzymał w piątek wszystkie niezbędne pozwolenia od straży pożarnej, policji oraz zgodę na użytkowanie od nadzoru budowlanego. Nie oznacza to, że prace zostały zakończone. Wokół obiektu trwają roboty związane przede wszystkim z drogami dojazdowymi, chodnikami, parkingami. W planach na najbliższe miesiące są m.in. boiska treningowe.

Poznański stadion będzie pierwszą z aren Euro 2012 oddaną do użytku w Polsce. Obiekt będzie miał klasę Elite, czyli spełniał wszelkie wymogi organizacji meczów piłkarskich najwyższej rangi. Na czterech, przykrytych membranowym dachem trybunach jest ponad 43 tysiące miejsc siedzących, ale zgodnie z wymogami UEFA na Euro 2012 ich liczba zostanie ograniczona do 41 tysięcy. Obiekt dysponuje odpowiednią liczbą miejsc dla niepełnosprawnych, a projektanci uwzględnili kryteria ekologiczne m.in. poprzez zainstalowanie podziemnych zbiorników na wodę deszczową, która używana będzie m.in. do zraszania murawy.

Stadion Miejski chlubi się także największymi w Polsce telebimami (dwa gigantyczne ekrany mają po 116 metrów kwadratowych powierzchni), systemem nagłośnienia wysokiej jakości z koncertowymi głośnikami i bezprzewodowym dostępem do internetu. Dysponować też będzie czterema generatorami prądu umożliwiającymi całkowite zabezpieczenie imprezy w przypadku awarii miejskiego zasilania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sting dziś na otwarciu stadionu w Poznaniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.