To jedna z najpiękniejszych więzi, jaką może mieć człowiek. O niej jest ten utwór [PREMIERA]

To jedna z najpiękniejszych więzi, jaką może mieć człowiek. O niej jest ten utwór [PREMIERA]
2 lata temu
DEON Studio Sessions

Ten utwór jest o jednej z najważniejszych więzi w życiu każdego wierzącego człowieka. Zwykle dochodzi się do niej powoli. Ale kiedy się ją w pełni odkryje, nie ma nic równie pięknego.

Muzyka i aranżacja: Józef Rusinowski
Słowa: Dominika Rusinowska
Śpiew: Małgorzata Chruściel
Piano: Józef Rusinowski
Kontrabas i gitara basowa: Szymon Frankowski
Perkusja: Szymon Madej
Gitara: Łukasz Chyliński
Miks: Wojciech Famielec

Dominik Dubiel SJ o utworze "Śpij"...

Jedną z najpiękniejszych rzeczy w dojrzale przeżywanym katolicyzmie jest więź z Maryją. Zwykle dochodzi się do niej powoli. Jeśli jesteśmy wychowani w katolickim domu, najpierw przyswajamy sobie tradycyjne, często naiwne, ale prostolinijne i szczere nabożeństwo.

Kiedy zaczynamy szukać na własną rękę i wchodzić w głąb relacji wiary, często nie potrafimy znaleźć miejsca dla Maryi. Cała "maryjność" wydaje się wtedy niedojrzała, w skrajnych wypadkach wręcz bałwochwalcza. Jednak w miarę pogłębiania więzi z Jezusem Chrystusem, odkrywa się, że Maryja nie jest jakąś boginią, czy niezbędną pośredniczką w naszej modlitwie do Boga, ale jako Przyjaciółkę i Matkę, która troszczy się o nas jako o swoje dzieci - wszak w każdym z nas realnie żyje jej Syn.

Właśnie taką perspektywę otwiera ta piosenka, nawiązująca do wyjątkowej więzi z Maryją, do jakiej w bardzo młodym wieku doszedł św. Stanisław Kostka.

...i o koncercie "Ufaj i Idź"

Historie świętych zawsze mówią nam coś o Bogu i o nas samych. O Bogu - bo każdy święty odzwierciedla jakiś aspekt świętości Boga. O nas - bo święci mieli odwagę chodzić drogami, którymi sami z różnych przyczyn wyruszyć nie chcemy lub nie możemy, ale w głębi serca tęsknimy za nimi i historie świętych nam o tym przypominają.

Organizując koncert "Ufaj i idź" inspirowany życiem św. Stanisława Kostki SJchcieliśmy stworzyć wydarzenie, które byłoby nie tyle opowiedzeniem o życiu świętego jezuity, co zainicjowaniem odbiorcy koncertu jego sposóbu patrzenia na rzeczywistość i jego stylu życia.

Kompozycje Józefa Rusinowskiego (będącego jednocześnie kierownikiem muzycznym koncertu) wraz z tekstami Dominiki Rusinowskiej prowadzą nas zatem od momentów, w których, tak jak nasz święty, próbujemy odnaleźć miejsce, w którym mogą się zrealizować pragnienia, które złożył w nas sam Bóg, po chwile radosnego uwielbienia Króla Chwał, który pracuje dla nas w całym dziele stworzenia, dla którego większej chwały, warto poświęcić wszystko inne.

Czym jest DEON Studio Sessions?

To nasz świeży muzyczny projekt, chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zapraszamy fantastycznych artystów, którzy zagrają dla was kameralne koncerty. Całość transmitujemy również na szym profilu facebookowym i na naszym nowym kanale youtubowym [DEON Studio Sessions]. Uruchomiliśmy go specjalnie dla was, abyście mogli w jednym miejscu odnaleźć wszystkich najlepszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, których zaprosimy do naszego studia.

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie. Chcemy, żebyście mogli w tym uczestniczyć i odkrywać z nami jej piękno.

[DEON Studio Sessions] to kanał, który gwarantuje wam najlepsze chrześcijańskie granie. Słuchajcie nas, subskrybujcie i budujcie z nami społeczność opartą na pozytywnych wartościach i dobrym brzmieniu:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

To jedna z najpiękniejszych więzi, jaką może mieć człowiek. O niej jest ten utwór [PREMIERA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.