Tym wykonaniem znanej piosenki Kasia Bogusz i Przemek Kleczkowski wzruszają do łez

Tym wykonaniem znanej piosenki Kasia Bogusz i Przemek Kleczkowski wzruszają do łez
(fot. Facebook / Przemek Kleczkowski)
7 miesięcy temu
facebook.com / Przemek Kleczkowski / df

Na pewno słyszeliście już ten utwór. Ale ta interpretacja powala!

"Ederlezi" to tradycyjna pieśń ludowa bałkańskiej mniejszości romskiej. Jej nazwa pochodzi od wiosennego święta z okazji powrotu wiosny, świętowanego szczególnie przez Romów na Bałkanach i w Turcji. To także nazwa dla bułgarskiego, macedońskiego i serbskiego święta świętego Jerzego.

Wykonanie Kasi Bogusz przy akompaniamencie Przemka Kleczkowskiego pochodzi z charytatywnego koncertu na rzecz związanej ze wspólnotą Siedem Aniołów rodziny Nadolskich, która w pożarze straciła dom. 

„Nie umiem sobie wyobrazić, jak to jest w jednej chwili stracić wszystko, ale domyślam się, że to bardzo trudne i przykre doświadczenie, uderzające nie tylko w aspekt materialny, ale również w poczucie bezpieczeństwa i brak tego wszystkiego, co nazywamy domem. Dlatego, kiedy zobaczyłam, że związana z Siedem Aniołów rodzina potrzebuje pomocy i padł pomysł koncertu - nie wahałam się wziąć udziału. Najprościej zorganizować koncert w duecie, pierwsza myśl to było zaproszenie Przemka. Nagraliśmy razem już kilka utworów, począwszy od Hymnu Światowych Dni Młodzieży i to jest każdorazowo super współpraca, wiem też, że jest otwartym, wrażliwym człowiekiem, który pomaganie ma we krwi i nie musiałam długo czekać na reakcję, bo zgodził się w zasadzie z miejsca. Wykonamy parę ładnych melodii, bez wielkich fajerwerków, bo najprzyjemniej jest się po prostu spotkać i pomuzykować” - opisywała swój udział w akcji wokalistka.

Posłuchaj niezwykłego wykonania:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
51,03 zł
72,90 zł

Książka z autografem Marii Miduch i Szymona Żyśko oraz autorskim przepisem Szymona na wspaniały deser!

Kupując ten produkt wspierasz Dom Dziecka w Żmiącej. Każde 20 zł ze sprzedaży przeznaczone jest na budowę nowego domu dla...

Skomentuj artykuł

Tym wykonaniem znanej piosenki Kasia Bogusz i Przemek Kleczkowski wzruszają do łez
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.