"Z kanapy czas już wstać". Nowy kawałek na rocznicę ŚDM

"Z kanapy czas już wstać". Nowy kawałek na rocznicę ŚDM
(fot. studio L8 / youtube.com)
studio L8 / youtube.com / pk

Na kanale "studio L8" na YouTube można usłyszeć nową piosenkę o. Łukasza Buksy OFM zatytułowaną "Ślad". - Chciałbym, by dzięki temu utworowi przesłanie papieża Franciszka o konieczności wstania z kanapy dotarło do jak największego grona odbiorców - mówi franciszkanin.

Inspiracją do stworzenia piosenki była wypowiedź Ojca Świętego, który podczas spotkania z młodymi chrześcijanami z całego świata na Campus Misericordiae w czasie ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży zachęcał do wstania z kanapy, założenia wyczynowych butów i użycia swoich rąk do wznoszenia mostów miłości. Dlatego też w jej refrenie znalazły się słowa: "Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty".

>>>Polski zakonnik jeździ na deskorolce i głosi Jezusa [WIDEO]

- Pomyślałem sobie, że ŚDM to było wielkie przebudzenie w polskim Kościele i nie wiadomo czy przeżyjemy jeszcze kiedyś coś takiego. A człowiek przebudzony ma dwie drogi - albo wstaje z łóżka albo obraca się na drugi bok. Stąd właśnie, w rok po tych wydarzeniach, piosenka przypominająca istotne treści, które powinniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom - opisuje autor.

DEON.PL POLECA

Jak dodaje o. Buksa tytuł utworu ma wskazywać, że współczesnym potrzeba konkretnych śladów miłości. - Musimy odkurzyć te ślady, które zostawili po sobie Jezus, papież Franciszek czy Światowe Dni Młodzieży. Chodzi o to, by iść po tych śladach miłości i się nie pogubić - przekonuje.

Franciszkanin podkreśla, że z utworu ma płynąć przesłanie, że każdy może zostawiać po sobie ślady dobroci. - Nie pozwólmy uśpić w sobie pokładów dobra, które obudziły się podczas zeszłorocznego święta młodych w Krakowie. Możemy zmienić świat, zanieść miłość tam, gdzie jej nie ma i sprawić, żeby świat w około był lepszy - zachęca.

O Łukasz Buksa OFM to rekolekcjonista i pomysłodawca ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej "Obudź się! Możesz Więcej!". Jest autorem m.in. płyt "Możesz Więcej" i "Miłosierny". Prowadzi także RekoSKI - niezwykłe rekolekcje łączące troskę o ducha i ciało. Więcej informacji na temat franciszkańskiego muzyka i rekolekcjonisty dostępnych jest na stronie buksalukasz.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Kociołek

Usuń z drogi znaki zawracania

Postanowiłem napisać o wszystkim, co wydarzyło się w moim życiu, bo fakt, że mogę to robić, jest dowodem, że warto walczyć do końca.

Nieważne, od czego zaczynasz. Nie czekaj, marzenia nie spełnią...

Skomentuj artykuł

"Z kanapy czas już wstać". Nowy kawałek na rocznicę ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.