Zakonnik zwycięzcą rosyjskiej wersji konkursu "The Voice"

Zakonnik zwycięzcą rosyjskiej wersji konkursu "The Voice"
PAP / psd

Zwycięzcą 4. edycji rosyjskiego konkursu wokalnego "The Voice" (Gołos) został w piątek 28-letni zakonnik z klasztoru św. Pafnucego Borowskiego k. Kaługi. Głosowało na niego 76 proc. telewidzów. Trenerem zakonnika był ulubiony piosenkarz Władimira Putina - Grigorij Leps.

Ojciec Fotij Moczałow, który jest hieromonachem (czyli już przyjął święcenia kapłańskie) wykonał utwór "Spokojnoj Noczi, Gospoda!" (Spokojnej Nocy, Proszę Państwa!).

We wcześniejszej części konkursu występował w drużynie piosenkarza Grigorija Lepsa, który dał się poznać jako zagorzały zwolennik polityki prezydenta Władimira Putina. Leps uświetnił w marcu 2015 roku obchody pierwszej rocznicy przyłączenia Krymu podczas koncertu na Placu Czerwonym.

Program "Gołos" jest emitowany przez pierwszy kanał rosyjskiej telewizji państwowej od 2012 roku. Formuła programu została oparta na pomyśle holenderskiego producenta Johna de Mola, który we wrześniu 2010 stworzył pierwszy "talent show" zatytułowany "The Voice of Holland".

"The Voice" jest produkowany przez stacje telewizyjne w 40. krajach świata, w tym m. in. w Polsce pod nazwą "The Voice of Poland".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zakonnik zwycięzcą rosyjskiej wersji konkursu "The Voice"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.