"Zamknij ego, otwórz drzwi, na dobra sens". To idealna piosenka nie tylko na Święta

"Zamknij ego, otwórz drzwi, na dobra sens". To idealna piosenka nie tylko na Święta
fot. Zespół MÓW / YouTube
Zespół MÓW / YouTube / pk

"Wiem trudny to był rok. Dosyć mam go tak jak ty" - tak zaczyna się "Piosenka nie tylko na Święta", wspólny projekt zespołu MÓW i Agnieszki Radzikowskiej.

"Zastanawiałam się, co tak naprawdę «robią» mi te Święta" - mówi Ania Bratek. "Nie są takie jak zwykle, w tym pandemicznym roku. Dlatego chciałabym odpocząć i odetchnąć. Zapomnieć choć na chwilę, jak było trudno".

Aga Radzikowska śpiewa: "Zamknij ego, otwórz drzwi, na dobra sens". Dziś mówi: "Nie skupiajmy się na sobie; jeśli tylko się rozejrzymy, dostrzeżemy ile można z siebie dać".

Tu dochodzimy do sedna: "Wszyscy tęsknimy za spotkaniem z człowiekiem. Wspólna herbata i przytulenie; banalne, ale to jest coś, czym chcemy się dzielić" - przyznają Aga i Ania.

Posłuchajcie "Piosenki nie tylko na Święta":

Współpraca międzynarodowa

Tej piosenki nie byłoby, gdyby nie grono zdolnych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Dość powiedzieć, że aranżem oraz wgraniem partii pianistycznych zajęła się laureatka Fryderyka Agnieszka Derlak, pianistka jazzowa, dziś mieszkająca w Bostonie.

Rzut oka na sekcję dętą. Tu trąbka - Cypriana Baszyńskiego, muzyka z Wrocławia. Obok niego słuchać puzon, którym operuje Michał Tomaszczyk. Swoje ścieżki wysłał twórcom singla ze Szwecji.

Dalej sekcja rytmiczna. Współtworzy ją Mateusz Szewczyk (kontrabas) i Szymon Madej (perkusja).

Na tym nie koniec. W piosence nie brakuje zaskoczeń. Jak w przypadku chórków, skąd dobiega głos Carlosa Saenza. Ten pochodzący z Meksyku muzyk odpowiedzialny jest również za miks.

Podziękowanie dla katowickiego MDK-u od Agnieszki i Ani, których głosy nagrał tam Krzysztof Kurek. Dobrych ludzi dostatek!

Pokazać spotkanie

Nad teledyskiem pracowali filmowcy współpracujący ze sobą na stałe. To reżyser Mateusz Znaniecki i Kamil Małecki, operator.

Zdjęcia do klipu powstały w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

Mimo trudnych czasów udało nam się stworzyć coś, dzięki czemu poczujecie ciepło i radość w Waszych domach. Wszystko za sprawą wsparcia Śląskich Laboratoriów Analitycznych, które sfinansowały nagrania i realizację klipu - mówią twórcy piosenki.

Muzyka: Ania Bratek i Aga Derlak

Słowa: Agnieszka Radzikowska i Ania Bratek

Aranżacja: Aga Derlak

Wokal: Agnieszka Radzikowska

Wokal: Ania Bratek

Chór: Ania Bratek, Aga Derlak, Carlos Saenz

Puzon: Michał Tomaszczyk

Trąbka: Cyprian Baszyński

Piano: Aga Derlak

Kontrabas: Mateusz Szewczyk

Perkusja: Szymon Madej

Mix: Carlos Saenz

Nagranie wokalu, master: Krzysztof Kurek

 

Reżyser: Mateusz Znaniecki

Operator: Kamil Małecki

Montaż: Mateusz Znaniecki

Postprodukcja obrazu: Kamil Małecki

Scenografia: Kasia Pawlik

Make-up: Wiola Krysiak

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

"Zamknij ego, otwórz drzwi, na dobra sens". To idealna piosenka nie tylko na Święta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.