Znamy zwycięzców koncertu Debiuty 2015!

Znamy zwycięzców koncertu Debiuty 2015!
(fot. Mateusz Stolarski)
6 lat temu
Informacja prasowa / pk

Główna nagroda jury i tytuł "Debiut 2015" dla zespołu Soudarion, nagroda publiczności dla zespołu Good God - tak brzmią wyniki jubileuszowej, piątej edycji największego w Polsce festiwalu muzyki chrześcijańskiej Debiuty im. Moniki Brzozy. Koncert miał miejsce 12 kwietnia w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce.

Trzy zespoły, trzy różne style, ale jeden cel - głoszenie Dobrej Nowiny przez muzykę! - Tak naprawdę nie liczy się kto dziś wygrał, bo wszyscy gramy do tej samej bramki - zaraz po ogłoszeniu werdyktu mówił do mikrofonu Paweł Karliński z nagrodzonego przez jury zespołu Soudarion. - Nie przyjechaliśmy tu, aby wygrywać, albo może inaczej: przyjechaliśmy tu, aby wygrywać dźwięki, którymi możemy przybliżać ludziom Boga - jeszcze przed koncertem podkreślał z uśmiechem lider Soudarion. I tak też się stało utwory, które zespół zaprezentował na scenie były pełne mocy, a jednocześnie na wysokim poziomie artystycznym. Doceniło to jury w składzie Katarzyna Goszcz (wokalistka, logopeda, dziennikarka Radia Warszawa), ksiądz Daniel Łuka (Edycja Świętego Pawła) i Grzegorz Bociański (zespół Katolikafront, dziennikarz muzyczny Radia eM), przyznając im nagrodę główną.

Nagroda publiczności powędrowała w tym roku do zespołu założonego przez kleryków z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Good God porwał publiczność niemal bez reszty, zapraszając salę do wspólnego uwielbienia.

Tegoroczny koncert Debiuty był wyjątkowy. Jako jubileuszowa edycja tej inicjatywy muzycznej, został zorganizowany pod hasłem "Mnożymy dobro". - Pięć lat festiwalu przyniosło bardzo konkretne dobre owoce. I w tym roku chcieliśmy to dobro pomnożyć - mówi Michał Guzek z ChrześcijańskieGranie.pl, organizator festiwalu. Dlatego podczas przerw między występami konkursowymi na scenie prezentowały się organizacje, promujące wartości chrześcijańskie i pozytywny rozwój człowieka: Fundacja Kapucyńska, Fundacja Otwarte Serce i Fundacja Chrześcijańskie Granie.

- Najbardziej cieszy nas, że z roku na rok poziom zespołów, które stają do konkursu jest coraz wyższy, a koncert Debiuty przynosi coraz więcej dobra, które możemy dzielić z coraz większą ilością osób - zgodnie podkreślają organizatorzy Michał Guzek i Mateusz Stolarski z ChrześcijanskieGranie.pl.

Tegoroczny koncert odbył się pod patronatem i z błogosławieństwem Kardynała Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego, Arcybiskupa Henryka Hosera - Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Biskupa Grzegorza Rysia - Przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Znamy zwycięzców koncertu Debiuty 2015!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.