Namaluj obraz i przenocuj za darmo

Namaluj obraz i przenocuj za darmo
(fot. clumsy_jim / flickr.com / CC BY-NC 2.0)
PAP / wm

"Zapłać za pokój sztuką" - pod takim hasłem promuje się jeden z hoteli w Sztokholmie. Artysta, który pozostawi w recepcji własnoręcznie namalowany obraz, nie musi płacić za nocleg.

- Nasza akcja nawiązuje do dawnej tradycji, kiedy artyści pozostawiali w hotelach w rozliczeniu swoje obrazy. Zasada jest prosta: jedno dzieło w formacie A4 za jeden nocleg - powiedziała PAP Tess Mattisson z hotelu Clarion w Sztokholmie. - Nie trzeba być profesjonalnym artystą, wystarczy mieć talent - podkreśliła.

Zastrzegła jednak, że aby skorzystać z tej formy płatności, należy to zgłosić z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Nocleg za obraz (maksymalnie dla dwóch osób) przysługuje każdemu chętnemu nie więcej niż dwa razy do roku.

Zebrane prace mają docelowo ozdobić wnętrza hotelu, planowane jest również stworzenie internetowej galerii dzieł gości.

DEON.PL POLECA

Hotel Clarion, położony na sztokholmskiej wyspie artystów Soedermalm, od lat wspiera sztukę. W jego pomieszczeniach często organizowane są wystawy oraz targi sztuki.

Ceny noclegów w Sztokholmie należą do najwyższych w Europie. Za dobę w hotelu w granicach miasta trzeba zapłacić ok. 130 euro.

Najsłynniejszym na świecie hotelem, w którym artyści płacili swymi dziełami, był Chelsea w Nowym Jorku. W latach 70. swoim obrazem za nocleg zapłacił tam ojciec obecnego dyrektora hotelu Clarion w Sztokholmie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Namaluj obraz i przenocuj za darmo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.