17-latek z Polski wyróżniony przez NASA. Dostrzegli jego wyjątkowe zdjęcie

17-latek z Polski wyróżniony przez NASA. Dostrzegli jego wyjątkowe zdjęcie
Fot. Depositphotos.com / X.com
polsatnews.pl / tvn24.pl / tk

Fotografia księżyca 17-letniego Antoniego Zegarskiego z Grodziska Mazowieckiego otrzymała od NASA tytuł Astronomical Picture of the Day (Astronomiczne Zdjęcie Dnia).

Antoni Zagarski wykonał zdjęcie srebrnego globu znajdującego się w pełni. Agencja kosmiczna NASA dostrzegła fotografię i wyróżniła ją we wtorek 14 lutego jako Astronomical Picture of the Day.

DEON.PL POLECA
NASA opublikowała zdjęcie 17-latka w social mediach z podpisem: "Średnio co miesiąc na niebie nad Ziemią występuje pełnia Księżyca. Dzieje się tak, ponieważ Księżyc potrzebuje miesiąca, aby ukończyć kolejną orbitę wokół naszej planety, przejść przez wszystkie swoje fazy i ponownie mieć całą swoją połowę skierowaną w stronę Ziemi oświetloną odbitym światłem słonecznym".

Swoim wyróżnieniem 17-latek pochwalił się w mediach społecznościowych, pisząc, że "to wymarzone wyróżnienie". – Codziennie [w NASA] otrzymują setki, jeśli nie tysiące zdjęć, więc nie zakładałem, że akurat moje zostanie nagrodzone – stwierdził.

Antoni Zagarski w rozmowie z tvn24.pl przyznał, że w przyszłości chciałby zostać inżynierem kosmicznym. - Robię wszystko, co w mojej mocy, żeby to osiągnąć. Moim marzeniem jest praca dla agencji kosmicznej, która buduje na przykład naukowe pojazdy: łaziki, satelity – wyjaśnia.

Sukcesem polskiego nastolatka pochwaliło się także Planetarium i obserwatorium astronomiczne w Grodzisku Mazowieckim, w którym nastolatek jest zatrudniony.

"Nasz młody i zdolny człowiek z Grodziska Mazowieckiego zdobył nagrodę APOD (Astronomical Picture of the Day) codziennie przyznawaną przez NASA - National Aeronautics and Space Administration. Gratulacje Antek!" – czytamy w mediach społecznościowych planetarium.

Źródło: polsatnews.pl / tvn24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Sanktuaria przypominają działanie Boga w historii. Pozwalają w głębszym wzruszeniu zobaczyć i dotknąć miejsc, które ongiś nawiedził sam Bóg; po których stąpali Jezus, Maryja, święci. Są pamiątką, która ma nie tylko wymiar historyczny, ale również...

Skomentuj artykuł

17-latek z Polski wyróżniony przez NASA. Dostrzegli jego wyjątkowe zdjęcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.