Chiński statek kosmiczny dotarł do „harmonii niebios”

Chiński statek kosmiczny dotarł do „harmonii niebios”
Fot. NASA / unsplash.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

Bezzałogowy chiński statek kosmiczny Tianzhou-3 dotarł z zaopatrzeniem do centralnego modułu nazywanego „harmonią niebios” powstającej stacji kosmicznej Tiangong („niebiański pałac”).

Statek z zaopatrzeniem zadokował w module Thiane o 22.08 czasu pekińskiego (16.08 w Polsce) w poniedziałek - przekazała późno w nocy tego samego dnia agencja CMSA. Statek napędzany rakietowo wystartował o 15.10 czasu lokalnego z kosmodromu Wenchang na wyspie-prowincji Hajnan.

- Po 297 sekundach Tianzhou-3 oddzielił się od rakiety i wszedł na orbitę. O 15.22 panele słoneczne Tianzhou-3 rozłożyły się i zaczęły poprawnie pracować - przekazała państwowa agencja prasowa Xinhua.

Zaopatrzenie żywnościowe dla astronautów

Na pokładzie tego bezzałogowego statku kosmicznego znalazło się prawie 6 ton zaopatrzenia, w tym żywność dla astronautów. - Ten ładunek zapewni wystarczającą ilość jedzenia i wody dla trzech astronautów na okres sześciu miesięcy - podała Xinhua.

Misja załogowa Shenzhou-13 planowana jest na październik, jednak dokładana data startu i nazwiska astronautów wciąż nie są znane.

Zgodnie z planem stacja Tiangong ma zostać ukończona do końca 2022 roku i ma krążyć wokół Ziemi na wysokości pomiędzy 350 a 450 km. Według oficjalnych danych ma działać około 10 lat.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John C. Polkinghorne
4,98 zł
24,90 zł

W jakiej relacji pozostają nauka i teologia? Czy jesteśmy świadkami odrodzenia teologii naturalnej? Jak odkrycia współczesnej fizyki odnoszą się do chrześcijańskiej nauki o stworzeniu? Wywód jest przykładem tego, w jaki sposób osoba o zacięciu naukowym...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chiński statek kosmiczny dotarł do „harmonii niebios”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.