Chiny obsadzają lasami olbrzymie tereny. Ambitny plan do 2025 roku

Chiny obsadzają lasami olbrzymie tereny. Ambitny plan do 2025 roku
Fot. Adam Vradenburg / unsplash.com
noizz.pl / tk

Chińskie władze postanowiły rozpocząć proces sadzenia drzew na ogromną skalę. Każdego roku zostanie zalesiony obszar o powierzchni 36 tys. km2. Wszystko z powodu wieloletniej industrializacji i urbanizacji.

Proces zalesiania rozpoczyna się w tym roku i ma potrwać aż cztery lata – poinformował Wiceprzewodniczący Chińskiej Państwowej Komisji Leśnictwa i Terenów Zielonych.

Jak podaje noizz.pl, do 2025 roku Chiny chcą zwiększyć wskaźnik terenów leśnych do 24,1%.

Chiny zaczynają dbać o środowisko

Decyzja o tak wielkiej skali zalesiania jest wynikiem wieloletniej intensywnej industrializacji i urbanizacji, co przyczyniło się do zaniedbywania i niszczenia naturalnego środowiska przez chińskie władze.

Do 2035 r. jakość i stabilność krajowych ekosystemów leśnych, trawiastych, pustynnych i mokradeł zostanie kompleksowo poprawiona – powiedział Li Chunliang wiceprzewodniczący chińskiej komisji ds. lasów i terenów zielonych. Chiny planują obniżenie emisji netto dwutlenku węgla do zera do 2060 r. – dodał.

Źródło: noizz.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Chiny obsadzają lasami olbrzymie tereny. Ambitny plan do 2025 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.