GPS sprawdzi, czy urzędnicy wykonują swoją pracę

GPS sprawdzi, czy urzędnicy wykonują swoją pracę
(fot. shutterstock.com)
PAP Technologie / pk

Chińskie miasto Yulin w prowincji Shaanxi, w środkowej części kraju, zamierza kontrolować swoich urzędników za pośrednictwem GPS. Powodem są nadużycia, jakich dopuszczali się w w godzinach prac - podał w piątek serwis biznesowy Jiemian.

Od piątku urzędnicy trzymilionowego miasta Yulin w północnozachodnich Chinach będą musieli nosić ze sobą podczas pracy nadajniki GPS. Władze postanowiły wprowadzić taki środek kontroli ze względu na niedawno opublikowany raport demaskujący niezgodne z prawem praktyki, jakich dopuszczano się w regionie Mizhi, prowadząc tam walkę z ubóstwem.

DEON.PL POLECAPo ujawnieniu nieprawidłowości pracę straciło czterech urzędników w Mizhi. Śledztwo państwowej telewizji CCTV pokazało, że jedna z okolicznych wiosek ogłosiła wyjście z poziomu uznawanego za niedostatek mimo iż nie osiągnięto wymaganego poziomu dochodów.

Oszukiwano także odnośnie jakości wody zdatnej do picia dla mieszkańców oraz niedokładnie prowadzono księgi rachunkowe.

To nie pierwszy przypadek nadużyć, do których dochodzi w ramach rządowego planu walki z ubóstwem. Serwis "Sixth Tone" przypomina, że w październiku ub.r. w prowincji Syczuan urzędnicy zgłaszali własnych krewnych jako osoby mogące pobierać pomoc finansową od państwa, a jeden z urzędników prowincji Liaoning został skazany na więzienie za zgromadzenie ponad 1,5 mln juanów (ok. 220 tys. dolarów) dzięki fałszywym wnioskom o zapomogi.

Kontrolowanie urzędników przy pomocy nadajników prowadzono już w 2011 r. w mieście Chongqing. Wówczas sprawdzano poprawność wykonywanych obowiązków za pośrednictwem telefonów komórkowych wyposażonych w systemy lokalizacji GPS.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

GPS sprawdzi, czy urzędnicy wykonują swoją pracę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.