Koniec kolejnej znanej usługi od Google. Prawdopodobnie masz ją w telefonie

Koniec kolejnej znanej usługi od Google. Prawdopodobnie masz ją w telefonie
fot. depositphotos.com

Google znane jest z tego, że kończy działalność niektórych swoich usług. Wkrótce przestanie działać znany komunikator.

Google Hangouts, bo o nim mowa, zniknie wkrótce ze sklepu Google Play. Z jednej trony trudno się dziwić, bo od dawna ten komunikator nie cieszy się taką popularnością jak konkurencyjny Messenger, Telegram, Signal czy Discord, z drugiej wciąż jest grupa użytkowników, która ceni sobie prostotę i funkcjonalność tego narzędzia.

Choć komunikator od Google został pobrany już ponad 5 mld razy, nie potrafił nawiązać walki ze wspomnianymi usługami.

Dlatego właśnie Google zdecydowało się na wygaszanie usługi. "Zastępujemy Hangouts usługą Google Chat. Twoje rozmowy z ostatniego roku są już w usłudze Google Chat, a starsze będą w niej dostępne później" - taki komunikat otrzymali użytkownicy aplikacji w ostatnich dniach.

DEON.PL POLECA

Google Hangouts znika ze sklepu

Jak widać korporacja nie zamierza kończyć rywalizacji na polu komunikatorów, jedynie zmienia narzędzie za pomocą którego chce walczyć. Od teraz promowaną usługą będzie Google Chat, jednak jeszcze przez jakiś czas Hagout będzie wspierany. Wszystko po to, żeby jego użytkownicy mieli czas na "przesiadkę" na nową aplikację.

Z czasem Google Hangouts całkiem zniknie ze sklepu Google Play, jednak jeszcze nie podano dokładnej daty tego wydarzenia. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to do końca roku.

Jak zaznaczyło Google we wspomnianym komunikacie, historia rozmów zostanie przeniesiona do nowego narzędzia. Skończył się czas Google Hangouts, nadchodzi czas Google Chat.

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

Koniec kolejnej znanej usługi od Google. Prawdopodobnie masz ją w telefonie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.