Nie szczepisz się? Nie wejdziesz do galerii handlowej

Nie szczepisz się? Nie wejdziesz do galerii handlowej
fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu

Kontrowersyjna decyzja została wprowadzona na terenie Arabii Saudyjskiej. Do galerii handlowych wejdą tam tylko ci, którzy zaszczepili się na koronawirusa. Czy w Polsce zostaną prowadzone podobne przepisy?

Władze arabskiego kraju zdecydowały, że po 1 sierpnia do galerii handlowych będą mogły wejść tylko te osoby, które otrzymały chociaż jedną dawkę szczepionki na Covid-19. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, decyzję podjął arabski minister handlu.

Galerie handlowe w Arabii Saudyjskiej pełnią rolę nie tylko handlową, ale także kulturową i usługową. Znajdują się tam banki, przychodnie i urzędy państwowe.

Rzecznik saudyjskiego rządu zauważył, że ponownie otwarto sklepowe przebieralnie i umożliwiono korzystanie z ekranów dotykowych w sklepach i galeriach handlowych przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłej dezynfekcji i dystansu społecznego.

Urzędnik zwrócił także uwagę na fakt, że odpowiednie służby kontrolują galerie. Odnotowano już 3436 naruszeń zasad.

Arabia Saudyjska, gdzie mieszka 35 mln ludzi, rozdysponowała już 16 mln szczepionek. Przed galeriami handlowymi zdecydowano, że tylko zaszczepieni będą mogli brać udział w zawodach sportowych i inicjatywach kulturalnych.

Podobne restrykcje zostały nałożone w Pendżabie w Indiach. Tamtejsze władze stwierdziły, że zablokują karty SIM osób, które nie przyjmują szczepionki na koronawirusa.


"Raczej trudno wyobrazić sobie, że w Polsce galerie handlowe będą otwarte tylko dla zaszczepionych. Niby 50 proc. Polaków [zaszczepionych - red.] to sporo, ale po lockdownie właściciele sklepów raczej krzywo spojrzą na ten pomysł. I zresztą jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że branża, która mimo wszystko jako jedna z niewielu i tak mogła w miarę funkcjonować w trakcie pandemii – gastronomia była znacznie dłużej zamknięta, a sklepy otworzono najpierw – nagle stanie się symbolem rządowego rygoru" - pisze na łamach Spider's Web Adam Bednarek.

Póki co brak sygnałów, że podobne decyzje zostaną wprowadzone w Polsce. Jednak możliwość innych ograniczeń, które będą nakładane na osoby niezaszczepione, jest całkiem prawdopodobna.

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło
18,77 zł
26,82 zł

Cierpienie zawsze niszczy.
Tym, co dźwiga, podnosi i wznosi ku górze, jest miłość...

ks. Józef Tischner

Bardzo czekałem na taką książkę o Księdzu Profesorze, napisaną z perspektywy czasu i w świetle ostatnich trzech...

Skomentuj artykuł

Nie szczepisz się? Nie wejdziesz do galerii handlowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.