Roboty nauczą cię języka angielskiego

Roboty nauczą cię języka angielskiego
Na ekranie umiejscowionym na szczycie robota wyświetlana jest twarz (fot. physorg.com)
PAP - Nauka w Polsce / wab

Prawie 30 robotów rozpoczęło nauczanie języka angielskiego w Korei Południowej, w ramach pilotażowego projektu wykorzystującego roboty w celach edukacyjnych.

Engkey, białe roboty o jajowatym kształcie, stworzone przez Korea Institute of Science of Technology rozpoczęły właśnie prowadzenie zajęć w 21 szkołach podstawowych w Daegu.

W Korei Południowej angliści są prawie nieosiągalni, dlatego władze chcą stworzyć lepsze warunki do nauki tego języka. Dobrze wykształceni i doświadczeni filipińscy nauczyciele są znacznie tańsi niż ich odpowiednicy gdziekolwiek indziej.

- Wydaje się, że dzieciakom podoba się wygląd robota, to że jest interesujący i uroczy. Również niektórzy dorośli wydają się być nim zainteresowani. Twierdzą, że czują mniejszy stres podczas rozmawiania z robotem niż z prawdziwym nauczycielem. Robot w klasie sprawia, że uczniowie stają się bardziej aktywnymi uczestnikami zajęć, szczególnie ci wstydliwi - twierdzi Kim Mi-Young, przedstawiciel władz w Daegu.

DEON.PL POLECA

Czteromiesięczny program pilotażowy jest sponsorowany przez koreański rząd, który na ten cel poświęcił 1,58 miliard won (ok. 1,37 mln dolarów).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Roboty nauczą cię języka angielskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.