Tajemniczy numer, który warto odebrać

Tajemniczy numer, który warto odebrać
Zdj.: Laurent Delhourme/depositphotos.com
2 miesiące temu
telepolis/tkb

Od dłuższego czasu część osób może otrzymywać połączenie z nieznanego numeru. Chodzi tutaj konkretnie o numer +48793884765. Czy warto odebrać telefon, gdy zadzwoni? To nie oszustwo, tylko ankieta, która może nam dać darmowy voucher.

Czy odebrać połączenie z numeru 793884765?

Jeśli mamy chwilę czasu, aby odpowiedzieć na kilka pytań, które zada nam pracownik firmy IPSOS - zajmującej się ankietowaniem społeczeństwa. Pytania dotyczyć będą tematu COVID-19. Pracownik zapyta nas o datę urodzenia oraz poprosi o odpowiedź na kilka anonimowych pytań odnośnie naszego funkcjonowania w czasie pandemii oraz samopoczucia w jej trakcie.

Nagroda za odpowiedzi.

Po rozmowie i odpowiedzi na zadane pytania konsultant przekaże nam voucher na darmowy test pod kątem obecności przeciwciał po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2. Zostanie nam w tym wypadku w kieszeni około 150 zł, gdyż tyle wynosi średnia cena takiego testu oraz zaspokoimy swoją ciekawość: czy przechorowałem koronawirusa?

Nie wszystkie połączenia są uczciwe.

Zawsze należy uważać na nieznane numery, szczególnie takie, których nie możemy zweryfikować w internecie, bądź nie mamy ich zapisanych w swoim telefonie. Ankieterzy nigdy nie pytają o PESEL, numer dowodu osobistego, numer konta bankowego czy hasła do naszych kont, czy to bankowych, czy internetowych.

Warto więc uważać i zawsze mieć w sobie pewną nieufność wobec nieznanej osobie po drugiej stronie telefonu.

Źródło: telepolis/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Tajemniczy numer, który warto odebrać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.