Trzy czwarte seniorów korzysta z komórek

Trzy czwarte seniorów korzysta z komórek
(fot. sxc.hu)
PAP / psd

Korzystanie z telefonów komórkowych wśród seniorów rośnie - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek z okazji światowego kongresu telefonii komórkowej w Barcelonie. Korzysta z nich przeciętnie 71 procent seniorów w pięciu krajach objętych badaniem.

Trzy czwarte osób powyżej 65 roku życia w USA (74 proc.) posiada telefon komórkowy, a w Szwecji - 91 procent, ale już tylko 41 procent Francuzów. Telefon komórkowy ma 72 procent Niemców, a Brytyjczyków - 77 procent.

Nadal utrzymuje się różnica między użytkownikami w wieku 65-74 i powyżej 75 roku życia. W pierwszej grupie telefon komórkowy posiada niemal 90 procent osób, natomiast w drugiej - tylko dwie trzecie.

Przeciętnie 56 procent seniorów dokonuje samodzielnie wyboru komórki. Na czele są pod tym względem Francuzi (73 proc.), nawet jeśli to oni wydają się najbardziej niechętnie nastawieni do nowych technologii.

82 procent badanych twierdzi, że używało swojej komórki w ciągu dwóch ostatnich tygodni. O ile Francuzi są słabiej w komórki wyekwipowani, to właśnie oni najczęściej z nich korzystają - 96 procent francuskich posiadaczy komórek albo dzwoniło, albo odbierało telefon w ciągu ostatnich dwóch tygodni, podczas gdy było to udziałem 73 procent Brytyjczyków i Niemców, 81 procent Szwedów i 85 procent Amerykanów.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 2000 osób powyżej 65 roku życia w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Szwecji w styczniu i lutym 2010 roku. Zlecone zostało przez Doro, producenta specjalizującego się w komórkach o uproszczonych funkcjach dla osób starszych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trzy czwarte seniorów korzysta z komórek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.