Uczniowie produkują energię. Na rowerach

Uczniowie produkują energię. Na rowerach
(fot. gbannerman/flickr.com)
PAP / psd

Uczniowie technikum z Rzymu produkują energię pedałując na rowerach stacjonarnych. W ich szkole urządzono Salę Energii, gdzie w ramach rekreacji nastolatki mogą poprawić kondycję i zebrać punkty na specjalną kartę do wykorzystania w kinach i księgarniach.

Technikum elektroniczne, które przed kilkoma laty wygrało konkurs wiedzy o czystej energii, znalazło się teraz w prawdziwej awangardzie. Jeden z tamtejszych nauczycieli postanowił w atrakcyjny i niecodzienny sposób podnieść poziom wiedzy na temat produkcji energii i ochrony środowiska.

W jednej z sal ustawiono 18 rowerów, wytwarzających energię, która wykorzystywana jest potem na terenie szkoły. Każde urządzenie ma licznik. Uczniowie otrzymali specjalne karty, a pedałując gromadzą punkty, za które będzie wynagradzać ich szkoła. Ten "energetyczny kredyt" mogą potem zamienić na bilet do kina lub książkę.

Dodatkowe punkty dostają ci z uczniów, którzy przyjeżdżają do szkoły na rowerach.

"Oczywiste jest to, że tej energii rowerowej jest mało. Nie mamy ambicji, by osiągnąć w ten sposób energetyczną samowystarczalność, ale chcemy mieć swój wkład w rozwój świadomości na temat energii odnawialnej" - powiedział dyrektor szkoły Massimo Di Segni.

Pionierski projekt produkcji energii w szkole został sfinansowany przez władze Wiecznego Miasta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uczniowie produkują energię. Na rowerach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.