Niebezpieczeństwo i demony. Tajemnica jemeńskiej „Studni piekła”

Niebezpieczeństwo i demony. Tajemnica jemeńskiej „Studni piekła”
(Fot. depositphotos.com/phys.org)
phys.org

Studnia Barhout na wschodzie Jemenu znana jest również jako „Studnia Piekła”. Otoczona jest tajemnicą i nadal pozostaje nieodkrytym elementem natury. Wśród lokalnych mieszkańców krąży legenda, że studnia została stworzona jako więzienie dla demonów.

Studnia jemeńska to gigantyczna dziura na pustyni prowincji Al-Mahra. Leży niedaleko granicy z Omanem. Ma 30 metrów szerokości, szacuje się że ma od 100 do 250 metrów głębokości.

Wśród lokalnych mieszkańców krąży legenda, że studnia została stworzona jako więzienie dla demonów. Z jej głębin wydobywa się nieprzyjemny odór. Światło słoneczne nie sięga daleko w jej głąb i niewiele można zobaczyć z jej zewnętrznej krawędzi.

Jemeńscy urzędnicy, że nie wiedzą, co kryje w jej wnętrzu. - Jest bardzo głęboka - nigdy nie dotarliśmy do jej dna, ponieważ jest tam za mało tlenu i brak wentylacji - mówi Salah Babhair, dyrektor generalny urzędu badań geologicznych i zasobów mineralnych prowincji Al-Mahra.  

- Badaliśmy okolicę i weszliśmy do studni na głębokość ponad 50-60 metrów. W środku  wyczuliśmy też coś dziwnego. To naprawdę tajemnicze miejsce - dodał.

Jak podaje lokalny przesąd, niemożliwe do uchwycenia jest zdjęcie wnętrza studni, ponieważ obiekty w pobliżu otworu mogą zostać wciągnięte do jej wnętrza. Jak podaje Salah Babhair, miejsce to wymaga wielu badań. Przez wieki krążyły opowieści o złośliwych, nadprzyrodzonych postaciach zwanych dżinami żyjącymi w studni.

Wielu okolicznych mieszkańców nie chce zbliżać do studni, a nawet o niej mówić, w obawie przed nieszczęściem.

phys.org

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niebezpieczeństwo i demony. Tajemnica jemeńskiej „Studni piekła”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.