Niezwykłe dzieło. Ksiądz otworzył kościół na bezdomnych

Niezwykłe dzieło. Ksiądz otworzył kościół na bezdomnych
Fot. Bazylika pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy / Youtube
o2.pl / kb 

Ks. Sławomir Bar swoimi czynami zainteresował media w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Duchowny przebudował skrzydło bazyliki, pomagać bezdomnym. 

Ks. Bar jest proboszczem parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.  Bezdomnym pomaga już od 11 lat. Poza tym ma również duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. 

Noclegownia na terenie bydgoskiego kościoła funkcjonuje od grudnia ubiegłego roku. W ramach tej inicjatywy bezdomni mogą liczyć również na ciepły posiłek, a także pomoc psychologiczną. O tym dziele brytyjski portal CMGlobal stworzył nawet artykuł.

- Jeden z naszych zakonnych braci wspiera bezdomnych terapią, motywuje ich, mobilizuje. Odkąd uruchomiliśmy noclegownię w kościele, znaleźliśmy pracę i mieszkanie dla kilkunastu naszych dotąd bezdomnych chłopaków - podkreśla ks. Bar.

DEON.PL POLECA

Jednak jak podkreśla bydgoski proboszcz, kluczowe w przemianie życia osoby bezdomnej jest ciągła praca nad sobą, by ponownie nie powrócić do problemów czy nałogów.

- Wspieraliśmy ich w walce o siebie, to musimy motywować ich w wytrwaniu na nowej drodze. Pewnie, że sprawdzamy ich alkomatem, ale trzymają się - dodaje.

Źródło: o2.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Legutko, Marta Wielek

Biografia ks. Dolindo Routolo, niezwykłego włoskiego kapłana, który doświadczał spotkań z Jezusem i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu,...

Skomentuj artykuł

Niezwykłe dzieło. Ksiądz otworzył kościół na bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.