Oczyszczono z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia

Oczyszczono z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Indyjska policja oczyściła z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia; po 8 miesiącach aresztu został wypuszczony na wolność - poinformowała w czwartek agencja Associated Press.

Gołąb został schwytany w maju w pobliżu portu w Bombaju. Na nogach miał dwa pierścienie, na których widniały słowa wyglądające na chińskie. Policja podejrzewała, że ptak jest wykorzystywany do celów szpiegowskich i zabrała go, a następnie wysłała do Bai Sakarbai Dinshaw Petit Hospital for Animals w Bombaju - przekazała agencja.

Ostatecznie okazało się, że gołąb był ptakiem wyścigowym z Tajwanu, który uciekł i przedostał się do Indii. Za zgodą policji ptak został przeniesiony do Bombajskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt, lekarze uwolnili ptaka z ośrodka we wtorek - dodano.

Reutersowi nie udało się skontaktować z policją w Bombaju w celu uzyskania komentarza.

DEON.PL POLECA

To nie pierwszy raz, kiedy ptak znalazł się pod obserwacją służb w Indiach - przypomniała agencja.

W 2020 r. w kontrolowanej przez Indie części Kaszmiru policja wypuściła gołębia należącego do pakistańskiego rybaka po tym, gdy śledztwo wykazało, że ptak, który przeleciał przez silnie zmilitaryzowaną granicę między uzbrojonymi w broń jądrową państwami, nie był szpiegiem.

W 2016 r. inny gołąb został zatrzymany po tym, jak znaleziono przy nim kartkę z groźbami pod adresem premiera Indii Narendry Modiego.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joseph Ratzinger (Benedykt XVI)

Kościół czyni z człowieka chrześcijanina, wymieniając imię Boga w Trójcy jedynego. Od samych swoich początków wyraża w ten sposób to, co uważa w chrześcijaństwie za najważniejsze: wiarę w Trójjedynego Boga. W chrześcijaństwie na pierwszym miejscu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Oczyszczono z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.