Indie: Oczyszczono z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia

Indie: Oczyszczono z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Indyjska policja oczyściła z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia; po 8 miesiącach aresztu został wypuszczony na wolność - poinformowała agencja Associated Press.

Gołąb został schwytany w maju w pobliżu portu w Bombaju. Na nogach miał dwa pierścienie, na których widniały słowa wyglądające na chińskie. Policja podejrzewała, że ptak jest wykorzystywany do celów szpiegowskich i zabrała go, a następnie wysłała do Bai Sakarbai Dinshaw Petit Hospital for Animals w Bombaju - przekazała agencja.

DEON.PL POLECA
Ostatecznie okazało się, że gołąb był ptakiem wyścigowym z Tajwanu, który uciekł i przedostał się do Indii. Za zgodą policji ptak został przeniesiony do Bombajskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt, lekarze uwolnili ptaka z ośrodka we wtorek - dodano.

Reutersowi nie udało się skontaktować z policją w Bombaju w celu uzyskania komentarza. To nie pierwszy raz, kiedy ptak znalazł się pod obserwacją służb w Indiach - przypomniała agencja.

W 2020 r. w kontrolowanej przez Indie części Kaszmiru policja wypuściła gołębia należącego do pakistańskiego rybaka po tym, gdy śledztwo wykazało, że ptak, który przeleciał przez silnie zmilitaryzowaną granicę między uzbrojonymi w broń jądrową państwami, nie był szpiegiem.

W 2016 r. inny gołąb został zatrzymany po tym, jak znaleziono przy nim kartkę z groźbami pod adresem premiera Indii Narendry Modiego.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Indie: Oczyszczono z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.