Tragedia w Indiach. Zawalił się most kolejowy

Tragedia w Indiach. Zawalił się most kolejowy
W Indiach zawalił się most kolejowy (fot. depositphotos.com / Twitter.com)
PAP / tk

Do 26 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po zawaleniu się w środę mostu kolejowego w mieście Sairang w stanie Mizoram, położonym na północnym wschodzie Indii - przekazała agencja Reutera, powołując się na lokalną policję.

Zawalił się most kolejowy

Ofiarami katastrofy są robotnicy, pracujący przy budowie linii kolejowej między Bairabi i Sairang, którzy zginęli, gdy zawalił się most będący częścią konstruowanego połączenia. Lokalne media podają, że w czasie wypadku na budowie znajdowało się 40 osób, jednak policja twierdzi, że na miejscu było ich 28.

DEON.PL POLECA
- Ratownikom udało się wydobyć 13 ciał. Trwają wysiłki w celu wydobycia pozostałych - poinformował funkcjonariusz policji stanowej.

Północno-wschodnia kolej graniczna (NFR) poinformowała w oświadczeniu na platformie X, że katastrofa miała miejsce podczas prac nad projektem kolejowym New Line. "Do zbadania sprawy została powołana 'komisja śledcza wysokiego szczebla'" - dodała firma.

Środowa katastrofa to nie pierwszy taki przypadek w Indiach. W październiku 2022 roku zawalił się most wiszący w leżącym na zachodzie kraju stanie Gudźarat; zginęło 135 osób. W czerwcu br. zawalił się most w najbiedniejszym stanie Indii - Biharze, zginęła wówczas jedna osoba.

Rozległa sieć kolejowa Indii jest codziennie używana przez miliony ludzi. Rząd indyjski uruchomił szybkie koleje w ramach planu modernizacji sieci transportu, ale krytycy twierdzą, że nie skupił się wystarczająca na bezpieczeństwie i modernizowaniu starzejącej się infrastruktury - zaznacza agencja Reutera.

Co najmniej 288 osób zginęło w czerwcu br. w najgorszej katastrofie kolejowej w Indiach od ponad dwudziestu lat. Przyczyną tragedii, do której doszło w stanie Orisa na wschodzie kraju była awaria sygnalizacji.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragedia w Indiach. Zawalił się most kolejowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.