Liczba ofiar tragedii w Indiach wzrosła do 132. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera

Liczba ofiar tragedii w Indiach wzrosła do 132. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera
fot. The Poll Lady / Twitter
PAP / pk

Do 132 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się wiszącego mostu na rzece Machhu w mieście Morbi w stanie Gudźarat - poinformował w poniedziałek agencję Reutera przedstawiciel lokalnych władz. W sieci pojawiło się nagranie z kamery umieszczonej na moście.

Z kolei agencja AFP, powołując się na miejscową policję, pisze, że zginęło co najmniej 130 osób, w tym wiele kobiet i dzieci. Uratowano 130 osób.

Władze szacują, że w momencie katastrofy na moście pochodzącym z czasów kolonialnych mogło być nawet od 400 do 500 ludzi.

DEON.PL POLECA

Premier Indii Narendra Modi wezwał do "pilnej mobilizacji ekip ratunkowych" i udzielenia pomocy wszystkim ofiarom.

Wiszący most nad rzeką Machhu ma 233 metry długości. Zbudowano go, jak podają lokalne media, w 1880 roku z materiałów przywiezionych z Anglii. Obecnie jest popularną atrakcją turystyczną. Stacja NDTV poinformowała, że po półrocznym remoncie został niedawno ponownie otwarty dla publiczności, ale bez certyfikatu bezpieczeństwa wydanego przez władze.

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa pod red. Józefa Kulisza
Wiara i kultura. Śmiały eksperyment Pana Boga to zbiór artykułów naukowców różnych specjalności, wygłoszonych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach cyklu spotkań, które odbywały się w roku akademickim 2007/2008. Spotkania te mają przybliżać kulturę...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Liczba ofiar tragedii w Indiach wzrosła do 132. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.